Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-04-2024, 01:56:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 88
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 69
Total: 69

69 гости, 0 потребители

Приятел се връща от Щатите - въпрос за refurbished

Започната от gfc, 02-11-2017, 17:32:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gfc

Здравейте,

В момента обмислям покупката на refurbished Macbook pro 13 (June 2017). Имам приятел, който скоро се връща от щатите и ще съм благоадрен на съвет от вас.

1. Кой е правилният подход. Да си направя регистрация, платя с моята карта и оставя негов адрес за доставка или да му пратя пари по paypal и той да го купи?

2. Купували ли сте refurbished от apple и доволни ли сте?

Благодаря предварително :)

thebrainless

Моето мнение е, че са по-добри в техническо отношение, защото са проверявани и тествани много повече от тези, които излизат от завода. Моето момиче търкаля един вече 5 години.
Stay hungry. Stay foolish.

jell0

Аз бих го купил от мое име с доставка при приятеля, ако е възможно.

Refurbished си имат гаранция, така че, ако нещо се случи, няма да имаш разправии.

Относно доколко са читави  - съгласен с thebrainless. Аз си купувам рefurbished Макове. Като нови са. Дори и двата ми последни служебни телефона, за които не плащам нищо, си ги поръчвах такa.

bluesky

"... и тествай, тествай, тествай..." - в случая, това ВЕЧЕ е направено вместо Теб

Константин

Техника купена от щатите е по-евтина, проблемът е ( ако изобщо това се счита за проблем разбира се) че са с една година гаранция, а купен от тук ( кой то ще струва 500 и повече лева) ще е с две години гаранция.
Аз вкъщи съм със Mac Mini, AppleTV, Airport Extreme и всички са купени от там refurbished.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Специално за изделията на Apple най-добрата гаранция, (особено за refurbished...), никога не съм се съобразявал с "гаранциите" на Apple.

За подобен вид техника най-добрата гаранция е основателно изследване по Форумите как се държи конкретният Модел - това е "тестване" от потребителите... и естественно, е необходимо да се направи ВЕРЕН анализ на информацията, постъпваща от Пазара за конкретният Модел...
Това напълно би могло да компенсира разлика в 700 дни или "само" 365 дни гаранция.

Имаш в излишък стотинки - плащаш, за да си спокоен...
Имаш познания... можеш да спестиш някой и друг Ресурс.
Лаик си - смело напред - разчиташ на Господ да те пази...

godo

Цитат на: Константин - 14-11-2017, 12:43:35
Техника купена от щатите е по-евтина, проблемът е ( ако изобщо това се счита за проблем разбира се) че са с една година гаранция, а купен от тук ( кой то ще струва 500 и повече лева) ще е с две години гаранция.
Аз вкъщи съм със Mac Mini, AppleTV, Airport Extreme и всички са купени от там refurbished.


Разликите стигат до над 1000лв при refurbished, а винаги може да доплати 600-700лв за 3 години истинска гаранция
Mac only