Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-04-2024, 21:11:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Сага със забил на Apple Logo boot екран iPhone 6 на iOS 11

Започната от Dreamfield, 13-10-2017, 12:35:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dreamfield

Накратко, телефончето е на майка ми, донесе си го от Щатите преди месец. По-стар е и няма гаранция вече. Ъпдейтнат до версия 11 в началото на Септември или когато излезе въпросната.

Този Понеделник докато бяхме навън, тя правеше снимки, седнахме да си починем на една пейка, прибра си телефона изключен и след 5 минути го извади с бял екран и черна ябълка на него. Това продължи докато не му падна батерията.

През изминалия месец в нейно владение проблеми не е имало. Един ден преди въпросния бъг свалихме Google Maps App-a и един App за градския транспорт на Малта (разписания и маршрути). Въпросните ги ползвахме без проблеми.

Force Restart с Power/Home бутони не помогна.

В сряда се върнахме в БГ. Свързах телефона с компютър/iTunes. Телефона се разпознава от iTunes, като телефон извън "normal mode" и иска да му се направи Restore. Не се появява в My Computer и не се достъпва информацията на него и не може да се прави BackUp.

Опитах да направя Upgrade до 11.02, вече 11.03 с цел да не загубя снимките, които нямаше как да бъдат back-up-нати докато бяхме извън БГ.
След множество unknown error (14, 9, 4013), които са многозначни и могат да значат 1000 неща; смяна на оригинални кабели, USB портове и дори различни компютри въпросния Firmware Update до iOS  11.02 мина. Телефона се рестартира и отново увисна на белия екран.

Вчера след всякакви други опити реших да правя Restore. Влязох в  DFU mode, свалих IPSW файл на последната версия 11.03 и 00:30 посреднощ телефона се възстанови със загуба на всички данни.

След стартиране и "Hello" последва неуспешна активация през WiFi.
Смених 2 WiFi мрежи, различни региони, различни СИМ карти (защото се изисквало активна СИМ, вкл. моят СИМ, който си работи на моята 6-ца) - Failed to activate. Try again later.
Опитах и чрез 2ри iPhone на iOS11, който трябваше да прехвърли цялото AppleID. Отново без успех.

iTunes дава грешка 0xE800000C. Като всяка друга iTunes грешка и тази не е известно как се оправя и какво значи. Из форумите на Епъл още 186 човека са я имали и на повечето никой не е отговорил или никой не си е оправил телефона.

След последвал още един рестарт - телефона увисна на белия екран с черна ябълка и историята започва отначало...

Мисля довечера да правя Force Upgrade до iOS 10, която поне за мен си беше стабилна версия и да пробвам да активирам тогава.

Благодаря на всички отзовали се със съвети и предложения какво да правя.

Adamov

Прежали бекъпа, който очевидно няма да стане и влезни в DFU и рестор.

Възможно е да има за съжаление и хардуерен проблем.

Force Upgrade  каквото и да значи не можеш да направиш до iOS10 защото: а) Apple спря подписването на по-стари версии от 11.0.2 и б) и това до iOS10 което няма да можеш да направиш е downgrade.

Проблемът е възможно да е и в Windows 10
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

Само 6S  все още може да се свали на 10.3.3, ма не казвайте на никой!
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Dreamfield

Съвсем забравих, че бях писал и тук.

Накратко, още си стоя забил на белия екран, като от време на време зарежда до "Connect to iTunes".

За изминалата седмица-две нямах успешен force upgrade. Телефона забива или по време на ъпдейта или по време на рестарта преди ъпгрейд.
Както казах и преди, опитах да направя Restore и на други машини, под Windows 7 и Vista - и там резултатът е същия - не е от Windows 10.
Чичото, който реално беше предишния собственик, е на мнение, че е по-скоро хардуерен проблем, който няма оправяне. И тъй като той е в чужбина, а при нас никой не разбира дотолкова, че да отвори телефона и да флашне нанд-а.. то в момента сме на етап "усукване и затопляне" на телефона с цел някоя спойка да се оправи или и аз не знам какво.

Brick in peace.