Страници: [1] | Надолу Начало - MacOSX x86 - Въпроси на новобрaнец в OS X (Прочетена 3620)

IRON MAN

Здравейте,
нов съм в OS X и имам много елементарни въпроси.Пиша тук защото съм с Хак.Преминах от win7 заради надеждността и сигурността от вируси и други.За сега тествам но мисля твърдо да оставам в този лагер.
1.Имам 3 твърди диска,на 1 ми е ОС ,но другите два са ми за информацията.Те са NFTS да ги форматирам ли или да ползвам някое приложение с което да записвам на тях.Кой е по-сигурният и по-производителен на§ин?
2.Антивирус,ама наистина ли съвсем нищо?
Това са ми най-належащите неща.По нататък ще питам и други дреболии,освен ако не са  в разрез  с правилата тук.
back to top

Adamov

Моя съвет е за момента да не ги форматираш. Ако Хак-а ти издъхне по някаква причина винаги можеш да си ги преместиш на win и информацията да ти е запазена и да е видима.

Една от двете програми ще ти свърши чудна работа: Tuxera или Paragon NTFS

Антивирус... ъ... какво беше това? Tongue

Retina MBPro 13" 2012
iPhone 7
HomePod + Apple Music
back to top

Пиф

За формата на дисковете сам трябва да прецениш - Apple работят с HFS, Microsoft - с NTFS. Въпросът е, докато си с Хак, като се омаже машината (а вероятността за това е не малка, при ъпдейти най-често), да има от какво да си достъпваш файловете. Аз, когато бях с Хак всичко преформатирах в HFS, но