Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:02:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 77
Total: 78

77 гости, 1 потребител
forka2k

iMac 2017 - Review

Започната от Tonibg, 25-09-2017, 09:46:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tonibg

Цитат на: angelvn - 06-10-2017, 10:07:24
Добро видео се е получило. Понякога критиката е малко прекалена. На теб ти е по-удобен тракпада, на мен мишката.
Със същото поколение меджик маус съм и откакто съм я купил съм я зареждал точно веднъж. Човек не е залепен за компютъра, така че не мисля, че е чак такъв проблем мястото за зареждане на въпросната периферия. Ако те хване в кофти момент с паднала батерия - слагаш й кабела, отиваш да пуснеш една вода или да си направиш кафе и докато се върнеш - мишката ще има достатъчно ток да изкараш спокойно деня, че и следващия.

Ползвах и предното поколение - веднъж като свикнеш с мишката, оценяваш нейния дизайн и ергономичност.
Е, има и хора, за които inertia scroll-а за тях е глезотия и обичат да масажират скрол бутона на мишката като ненормални...

Все още ми е по-удобно да работя с мишка отколкото с тракпад (ползвам този на моят MB Retina с форс тъч и блабла; когато съм навън/на път). Най-досадното при тракпада е като ми трепне пръста докато разпъвам поредния правоъгълник с Rectangle Tool-a или оразмерявам снимка във Photoshop CC и същите се сплескат, та се налага да повтарям и да внимавам.

Мишката откъм удобство може да се оправи, ако си закупиш подложка от амазон. Според мен апъл напоследък си прави експерименти с хората... след Стив Джобс нещата в отдел дизайн не изглеждат толкова добре, а той беше известен с това да натиска хората да произвеждат функционални продукти които да изглеждат невероятно за времето си. За мен частта функционалност се изгуби след него. Не мисля, че ако той беше глава на отдела там щяхме да имаме "професионален" продукт който да не можеш да използваш докато се зарежда, или айфон със част от рамката на телефона да се врязва в дисплея и хората трябва да се примирят с тоя факт, вместо да намерят начин да го оправят директно от апъл. Ако апъл опаковат лайно със апъл стикери, зарядно и слушалки, милиони ще го купят. Това ги прави мързеливи... това е моето мнение. Тракпада не бих го ползвал всекидневно, но има смисъл да го сложиш от лявата страна на клавиетурата и да скръбваш и приближаваш във timeline na Final Cut Pro или при обработка на снимки също го намирам полезен. Със сигурност има маркет за тази мишка, щом изкарват второ поколение, хората я харесват, просто мизерния начин на екзекуция ме бъгва.
П.с. тракпада е неизползваем ако сложиш уиндоус с бууткамп.(работи, но по-зле и от тракпада на уиндоус лаптопа ми) Още нещо което да имате предвид при покупка. Благодаря за критиката!

angelvn

Прав си за тракпада и бууткамп, положението е такова от край време с тракпадовете - няма поддръжка под Windows за жестове и докосване с повече от 1 пръст.
Бууткамп не съм ползвал от две години, възможно е да са се променили нещата, понеже уж 10ката след последния ъпдейт мисля, поддръжаше жестове за тракпадове...

От мишката съм много доволен. През 2010г като си купих първо поколение Magic mouse се ядосвах - казах си: "кой идиот я е измислил тази плоската мишка", но изминаха ден-два и нещата взеха да си идват на мястото. Супер удобна ми е. Второто поколение не ми е създавало грижи със зареждането. Все пак ме известява когато останат %ти от заряда на мишката, които са предостатъчни за изкарване на деня и включването й да се зарежда да речем нощем и/или ако ще излизам някъде. При този дизайн, който вече се е доказал в първото поколение, къде би сложил порта за кабела? Предната и задната част идват твърде скосени сякаш, така като вариант остава отстрани, но това пак би направило мишката неизползваема по време на зареждане, а и би се виждал порта през цялото време, което няма да е естетически издържано.

Епъл според мен сбъркаха с това, че започнаха да пускат нови версии на операционната си система (за компютри) всяка година, вместо на три години. Не изпипват нещата достатъчно. Убиха и почти убиха някои серии техни продукти: Airport-овете им, Mac Mini-то и то горкото май ще иде в историята, Еър-а не е виждал сносен ъпдейт от близо 3 години...
Засега са все още най-доброто, което човек може да си вземе от към стабилност и удобство (поне според мен...както съм казвал - хора много, нужди всякакви) и докато това е така - ще ползвам техните продукти. Зададе ли се нещо по-добро на пазара не бих се поколебал да премина към него.
UI designer and developer

Adamov

Цитат на: angelvn - 09-10-2017, 16:21:50
...възможно е да са се променили нещата...

Не са.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Tonibg

Апъл си играят сами в лига, мак ос и уиндоус предлагат добри продукти за специфични хора. Ако си геймър или на бюджет вземаш уиндоус, ако се занимаваш с продукция и обработка на снимки и т.н. Вземаш апъл. За мен конкуренцията лежи другаде, днес Интел изкараха новия 8700к 6 ядра 12 threads, който лесно се клоква на 5гигахерца и цепи новите АМД тредрипъри. Какво забелязах е, че Интел за няколко месеца изкараха 8700к след като АМД изкараха новите чипове (изработка на процесор отнема над година)  това доказва колко е важна конкуренцията, щото нещата се влачат умишлено за да цедят за пари по - дълго... апъл бяха в това положение до сега със тоя файнъл кът про, ако не го бутнат с някой силен ъпгрейд, премиер про ще ги съсипе. Особено с тази конкуренция при процесорите, ако нещата слязат достатъчно ниско за рендър време в премиера, ще е интересно... перфектно време е да си сглобите уиндоус машина. По - добри части от каквото е на пазара в момента няма да видим до 1 вото тримесечие на 2018

ProstoAZ

А има ли такова за 2015? Не съм видял ни едно...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Tonibg

Цитат на: ProstoAZ - 12-10-2017, 17:31:10
А има ли такова за 2015? Не съм видял ни едно...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Какво дали има 2015?

ProstoAZ

Сори, използвам тапталк и понякога отговарям на старо мнение.) имам компа от подписа си и се чудех и преди защо няма ревюта на аймак от български специалисти. Сега видях чак, но то е много ново, ревюто на 2015 vs 2017. Това е. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.