Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 15:36:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 123
Total: 123

123 гости, 0 потребители

iMac 2017 - Review

Започната от Tonibg, 25-09-2017, 09:46:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tonibg

#15
Ъпдейт: Днес получих емайл, че са го пратили от апъл!

Tonibg

Цитат на: angelvn - 27-09-2017, 08:59:16
На моят 2015та 21" не се появиха петна през първите няколко месеца употреба.
Но определено сбърках, взимайки го със стандартния 1TB HDD и сега му се радва друг собственик.
Надявам се автора на темата да си е поръчал неговия с поне Fusion Drive или по-добре - SSD.
Ще оставя това изненада за ревюто! Благодаря за съвета, определено полезен за доста хора тук!

Tonibg

#17
Здравейте отново, получих компютъра преди 2 дена и вчера намерих време да скалъпя едно разопаковане. моля дайте коментар, какво искате да видите следващия път: https://www.youtube.com/watch?v=jWZ4pKyB6y8

dreben

Честито! Хареса ми ревюто, стегнато, без илишни емоции! Аз съм на път да добавя още РАМ, но не съм сигурен още коя е съвместима с машината.
Поздрави!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Константин

И на мен ми хареса ревюто! Браво, поиграл си си  доста, но си заслужава!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Tonibg

Цитат на: dreben - 01-10-2017, 11:13:08
Честито! Хареса ми ревюто, стегнато, без илишни емоции! Аз съм на път да добавя още РАМ, но не съм сигурен още коя е съвместима с машината.
Поздрави!
Благодаря! Ако е Апъл машина, остави модела и ще се радвам да помогна с избора. Дори да не е апъл пак можем да помогнем. Радвам се, че ти хареса разопаковането!

Tonibg

Цитат на: Константин - 01-10-2017, 11:21:01
И на мен ми хареса ревюто! Браво, поиграл си си  доста, но си заслужава!
Благодаря Константине! Само заради твоя коментар си заслужаваше.

Константин

Цитат на: Tonibg - 01-10-2017, 11:26:52
Цитат на: Константин - 01-10-2017, 11:21:01
И на мен ми хареса ревюто! Браво, поиграл си си  доста, но си заслужава!
Благодаря Константине! Само заради твоя коментар си заслужаваше.

Моля моля, кажи с коя програма го монтира?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Tonibg

Цитат на: Константин - 01-10-2017, 11:54:07
Цитат на: Tonibg - 01-10-2017, 11:26:52
Цитат на: Константин - 01-10-2017, 11:21:01
И на мен ми хареса ревюто! Браво, поиграл си си  доста, но си заслужава!
Благодаря Константине! Само заради твоя коментар си заслужаваше.
Принципно за уиндоус ползвам premiere pro, но това видео е изцяло на Final Cut Pro x

Моля моля, кажи с коя програма го монтира?

faire

Надявам се да приемаш малко критика.. Ревюто е добре откъм монтаж и майтапи, но ми дойде малко в повече техническата част за сметка на твои лични впечатления. Не знам дали ти е първия мак, но е могло да го сравниш с каквото си ползвал досега. Може би всичко това в част 2? :)


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Tonibg

Цитат на: faire - 01-10-2017, 17:26:14
Надявам се да приемаш малко критика.. Ревюто е добре откъм монтаж и майтапи, но ми дойде малко в повече техническата част за сметка на твои лични впечатления. Не знам дали ти е първия мак, но е могло да го сравниш с каквото си ползвал досега. Може би всичко това в част 2? :)


Sent from my iPad using Tapatalk
продадох стария мак за да взема този, ползвах Final Cut Pro за първи път и тествах повечето от финкциите в този клип. Благодаря за критиката означава много за мен! Събирам наблюдения и ще направя цяло видео на сравнение между 2та.щ модела.

Tonibg

Току, що качих втора част на клипа, сравнение със по-стария 2015 мак. Вижте какво успях да скалъпя за няколко часа. https://www.youtube.com/watch?v=W30v1H51tZE

faire

Поздравления за ревюто!
Geekbench4 64bit на моя 2012" дава резултат 4096/13780. За сравнение MBP 15" 2017 e с 4635/15527.
iMac 2017" с тези 5736/19774 си е доста голям скок нагоре. И все пак, чудя се дали да не отложа ъпгрейда. Май ще усетя разлика само в дисплея. Не го натоварвам прекалено много доста често.
А и може догодина да има редизайн.. Вече бая време мина от последния. Така като гледам линията - 2007-2012 дебелите и от 2012 до сега вкл. тънките. Вече 5 г. са минали, така че нищо чудно само до година да видим следващия :) Ще изчакат да мине малко време след iMac Pro със сигурност. Но в края на 2018 - защо пък не :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Добро видео се е получило. Понякога критиката е малко прекалена. На теб ти е по-удобен тракпада, на мен мишката.
Със същото поколение меджик маус съм и откакто съм я купил съм я зареждал точно веднъж. Човек не е залепен за компютъра, така че не мисля, че е чак такъв проблем мястото за зареждане на въпросната периферия. Ако те хване в кофти момент с паднала батерия - слагаш й кабела, отиваш да пуснеш една вода или да си направиш кафе и докато се върнеш - мишката ще има достатъчно ток да изкараш спокойно деня, че и следващия.

Ползвах и предното поколение - веднъж като свикнеш с мишката, оценяваш нейния дизайн и ергономичност.
Е, има и хора, за които inertia scroll-а за тях е глезотия и обичат да масажират скрол бутона на мишката като ненормални...

Все още ми е по-удобно да работя с мишка отколкото с тракпад (ползвам този на моят MB Retina с форс тъч и блабла; когато съм навън/на път). Най-досадното при тракпада е като ми трепне пръста докато разпъвам поредния правоъгълник с Rectangle Tool-a или оразмерявам снимка във Photoshop CC и същите се сплескат, та се налага да повтарям и да внимавам.
UI designer and developer

Tonibg

Цитат на: faire - 02-10-2017, 22:56:36
Поздравления за ревюто!
Geekbench4 64bit на моя 2012" дава резултат 4096/13780. За сравнение MBP 15" 2017 e с 4635/15527.
iMac 2017" с тези 5736/19774 си е доста голям скок нагоре. И все пак, чудя се дали да не отложа ъпгрейда. Май ще усетя разлика само в дисплея. Не го натоварвам прекалено много доста често.
А и може догодина да има редизайн.. Вече бая време мина от последния. Така като гледам линията - 2007-2012 дебелите и от 2012 до сега вкл. тънките. Вече 5 г. са минали, така че нищо чудно само до година да видим следващия :) Ще изчакат да мине малко време след iMac Pro със сигурност. Но в края на 2018 - защо пък не :)
Съгласен съм, според мен ще стопят тая черна рамка и ще го нарекат революция. Надявам се да видим поне рендър на концепция догодина.