Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 09:48:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 118
Total: 118

118 гости, 0 потребители

iMac 2017 - Review

Започната от Tonibg, 25-09-2017, 09:46:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Tonibg

Хора, гледам че няма никакви клипове за новия iMac 2017 на български език. Току що го поръчах и се чудя дали да не направя разопаковане, ревю, рам ъпгрейд. Оставете коментар ако има интерес към тази тема.

faire

Аз имам интерес. Ако можеш да го сравниш и с по-стара генерация аймак, би било супер. Аз съм с лейт 2012 27", но от много време се точа на 5К дисплея... Надявах се да има редизайн с новите, но явно ще е по-натам. Та се чудя дали да не изчакам, така и така моят си ми върши идеална работа все още.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Tonibg

Благодаря за проявеният интерес, ще пробвам да направя сравнение, остави ми характеристиките на твоя мак за да пробвам да го намеря тук в моя град. Дай ми повече информация какъв софтуеър ползваш за да направя някое по - интересно и специфично сравнение.

thebrainless

Това с петната на дисплея не са го фикснали още и е супер изнервящо. Сага iMacPro уж има различен дизайн, ще го видим и него. Почват да ме дразнят сериозно от Епъл.
Stay hungry. Stay foolish.

Adamov

@thebrainless, винаги ми е било трудно да говоря против Епъл (виждайки, разбира се всички негативи), но в последно време започвам да изпитвам и аз същите чувства на раздразнение.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Tonibg

#5
Петна по дисплея не съм забелязал, ползвам  iMac 2015 27" - невероятен екран, светлината зад екрана е равномерно разпределена и няма никакви следи от черни петна, ако за това говорим. Същото мнение имам и за  MacBook Air 2015 - 11"  няма проблеми с екрана, освен разбора се отвратително ниската резолюция... Интересно ще е да видим iMac 2017 модела който според апъл е с 33% по ярък екран.

dreben

Преди два часа го разопаковах 2017 юни - 27", 5К, 3.4. КРАСОТА!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Tonibg

Честито! Каква конфигурация взе?

dreben

#8
Благодаря!
iMac 27" QC i5 3.4GHz Retina 5K/8GB/1TB (JUNE 2017)
Процесор: 3.4GHz четириядрен Intel Core i5 (Turbo Boost до 3.8GHz)

Памет: 8GB (два 4GB) 2400MHz DDR4 бордова памет

Дисково пространство:  1TB Fusion Drive

Графична карта: Radeon Pro 570 с 4GB VRAM
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

faire

Цитат на: Tonibg - 25-09-2017, 11:41:18
...остави ми характеристиките на твоя мак за да пробвам да го намеря тук в моя град. Дай ми повече информация какъв софтуеър ползваш за да направя някое по - интересно и специфично сравнение.
Ами ъпгрейднат на макс 27" Late 2012. Не помня точните хар-ки и в момента не съм в БГ, но мисля, че беше 3.4 i7, 2GB Video, 32GB ram. Ако имаш под ръка подобен модел, имах предвид да им направиш сравнение side-by-side, но ако нямаш, недей да се занимаваш да търсиш :)
Като софтуер ползвам Adobe PS, ID, CaptureOne, Final Cut Pro X.
Ще ми е интересно просто да видя мнение за машината и дали си заслужава ъпгрейд от по-стар модел.
Иначе и мен много ме дразнят петната по матрицата. Всеки модел iMac от поне 2010 насам го изпитва този проблем. Появяват се след експлоатация около 6-12 м.


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Цитат на: Tonibg - 25-09-2017, 13:10:46
Петна по дисплея не съм забелязал, ползвам  iMac 2015 27" - невероятен екран, светлината зад екрана е равномерно разпределена и няма никакви следи от черни петна
Може да не си го ползвал достатъчно дълго. Петната на нашият 27" служебен вече избиха, ако не се лъжа също 2015. После ще проверя точният модел и ще снимам петната.
Дребен, честито и безаварийно!
Stay hungry. Stay foolish.

dreben

Благодаря на всички, сега го пудря. хахаха
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

thebrainless

https://photos.app.goo.gl/2r1Be6TBPn3qkDvr2
https://photos.app.goo.gl/oOowjwX6rM6OiASZ2
https://photos.app.goo.gl/yaBCNXFLcCicyS0I3
https://photos.app.goo.gl/5MQj8v4Bu6XSBaen2
Петната са в двата долни ъгала, иначе виждам, че чистачката е позабърсала с парцала дисплея  ;D
Stay hungry. Stay foolish.

faire

И при мен са по абсолютно същия начин. Преди да ми изтече епъл кеъра, го занесох в криейтив и го оправиха, но само след 5-6 месеца отново се появиха. Предполагам, че е от прах, понеже вкъщи никой не пуши.


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

На моят 2015та 21" не се появиха петна през първите няколко месеца употреба.
Но определено сбърках, взимайки го със стандартния 1TB HDD и сега му се радва друг собственик.
Надявам се автора на темата да си е поръчал неговия с поне Fusion Drive или по-добре - SSD.
UI designer and developer