Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 12:33:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Кабел за SSD?

Започната от r3d4y, 23-08-2017, 20:57:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

r3d4y

Здравейте,
купих си Макбук 13 про ретина скоро, но е с оригинално ейпълско SSD. Въпроса ми е, тъй като отворих и видях, че е по рязлично от останалите, а искам да го сменя. Какъв захранващ кабел трябва да си взема? Ако някой знае, моля да помогне :)
Поздрави,

faire

Не разбрах за какво ти е захранващ кабел. Като външен ли искаш да го ползваш? А на негово място по-голям ли искаш да сложиш?
Новите SSD-та са mSata. Продават се такива и са доста скъпи. Има и кутийки за ползване като външен. Друг тип диск не можеш да сложиш отвътре на машината. Не казваш коя година ти е и трябва да гадая, но ако ти е от старата генерация (т.е. не най-новите по-тънки модели), можеш да му сложиш в слота за SD карта външен сторидж. Transcend JetDrive мисля, че беше модела, но за всеки вид макбук е различен под-модел, така че добре огледай. И те не са много евтини, макар че може и да са паднали цените след излизането на новите машини.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

r3d4y

Mid 2012 е мака. Има място за друг хард. Ейпълския е малък като размер и са оставили място за голямо SSD, да речем Solid State на Kingaton.. въпроса ми е какъв кабел трябва дабси взема, захранващ SSD-то, защото този не става, слота му е малък

ggzy

Ако е нещо различно от следното долу, значи някой вече е пипал преди теб




А това е стандартния кабел, който и ти трябва

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

r3d4y

Да, такъв кабел ми трябва. Ако някой знае от къде мога да го поръчам онлайн?

Константин

#5
Я провери в ebay.co.uk  или amazon.de
Ако има точно такъв ( виждам че има, но не съм сигурен точно какъв ти е нужен) си поръчай от там.
Ако незнаеш как да си го доставиш до БГ, има начини, 1.99лв/кг от UK и 2.99лв/кг от Германия.
Доставка до София или страната, GGBG точка bg


има го и тук:
https://eustore.ifixit.com/en/Parts/MacBook-Parts/Macbook-Pro/13/Unibody/Mid-2012/Hard-Drive-Cable.html


Но доколкото разбирам Мака не ти е Retina, поне така излиза middle 2012. Ретината са Late 2012 вече.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

r3d4y

Благодаря много. Извинявам се, Late 2012 е

Константин

А ясно, такива няма в ifixit
Намирам в ebay
http://www.ebay.co.uk/itm/Apple-Macbook-Pro-Retina-A1425-late-2012-SSD-Case-821-1506-B-Flex-Cable-Case-/152666391075?hash=item238ba04223:g:cFkAAOSwux5YPJh8

и добре гледай откъде е продавача, да не е от USA, че ставая по-сложно ако митницата реши че стоката не струва цената която е обявена.
Гледай да е продавач от UK и прецени за доставката.

Сайта за който ти писах е с много добри отзиви, мои колиги , включително и аз си доставяме разни работи от Европа през тях, излиза най-евтино.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

r3d4y

Този втория линк който ми изпрати ми изглежда същото като мойтп в момента.. до колкото го разгледах слота за самия хард е твърде малък

Константин

Да, точно така!
Оригиналния ти диск е на PCI слот, а на теб ти е нужен за SATA диск.
Линковете ти ги пращам като примери че се намират, просто погледни какво точно ти е нужно.
Мисля че първият е това което ти е нужно.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

r3d4y

Ще разгледам довечера из сайтовете, дано са намеря и в БГ, по-бързичко да стане
Благодаря на ваички за помоща :)