Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 14:47:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 112
Total: 113

112 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Internet share imac - работи като змей!

Започната от ProstoAZ, 07-08-2017, 08:44:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Пичове, ползвам услугите на близу. Имам уж 200 мегабита, които стигат толкова само по кабел. Все ползвам разни уж добри рутери, но номерът не ставаше.

Дадох моя рутер на моята приятелка и текох да си шерна нет. Да стига 200 до imac-a, пък квото е отгоре, екстра...

Оказа се, че на всички устройства достигам същата скорост като ползваш шернатия нет... за мен това е наистина интересно и неочаквано...

За какво съм ползвал рутери и плащал за тях, като мога да го ползвам по този начин?


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Константин

Хубава новина, но какви рутери си ползвал. Имал ли си Apple Airport?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Преди да си купя Apple Aiport Extreme използвах разни рутери, за съжаление опита ми с TP-Link е много горчив, просто не се продаваха други в момента наоколо, трябваше да поръчвам с доставка затова купих такъв. Беше ужасно, зависваше при включване на торенти и рутера и PC трябваше да се рестартират за да тръгне отново нета.
Като минах на Apple повече грижи нямаше!

Използвам Aiport Extreme ac + 2 Aiport Express за разширяване на мрежата до другите стаи където сигнала пада заради железобетонните стени.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

ProstoAZ

Ползвах рутери Едимакс, които бяха висок клас, но не постигаха нужната скорост. После не ми се даваха между 300 и 600 лева за рутер с гигабит гарантиран само и само да си ползвам аз добрата скорост.

Явно вграждат нещо от това в мака, защото скоростта е пълна, което за мен бе неподозирано.

Но изниква един проблем. Не мога да си настроя безжично сега принтер, скенер и вътрешен сървър, защото нямам WPS и другите технологии.

Ще трябва много да го мисля. Едното няма кабел, другото няма нужния кабел... Трябва да е само по нет. Ще видя за софтуер, който имитира WPS.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

Сега се сетих. Ще хвана някой стар рутер, имам няколко, да го ползвам за екстендър и към него ще закача техниката...

Това ми е единственото решение за сега...

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Константин

Просто при Мака всеко е така както го пишат в спецификациите.

Приятел ме помоли да му купя рутер който да е N и да не е съвсем китайски. Спряхме се на Linksys който по спецификация е N, но той има Ултрабук който подд;ржа ac стандарт, но не се връзва на повече от 144 мбита.
Сега ще тествам на моя Airport extreme който е реален ac и Мак Минито и макбука на жена ми се връзваме на 1300мегабита към него за да проверя дали проблема му е в рутера или в самото PC.

Аз много не вярвам на разните производители, те пишат всичко, но дали е така, то не всеки знае как да провери това.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.