Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 22:18:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Mac OS High Sierra - 10.13 (Beta1)

Започната от dreben, 06-06-2017, 20:54:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Adamov

И с първата и с втората лагва яко и доста програми ми крашват. Не работи като компютър с evo 850. А със Сиера летеше като сокол скитник.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

Разбрах. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

 Аз чак сега сложих ХайДиера и на двете си машини не мога да отворя mail app... виждам и други се оплакват, но никой не информира за решение...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Henshiro

До момента единствено Bartender рботи не както трябва. Другите неща са ми ок. Сафарито е доста на стероиди. Не е кой знае какъв ъпдейт визуално. Имам малко повече място заради новата файлова система. Другото си е същото

ProstoAZ

Да.  И все пак в приятнo. Фиксирах моя проблем. Вече всичко ми е ок.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Морт

Цитат на: ProstoAZ - 30-08-2017, 19:19:39
виждам и други се оплакват, но никой не информира за решение...

Цитат на: ProstoAZ - 31-08-2017, 20:23:39
Да.  И все пак в приятнo. Фиксирах моя проблем. Вече всичко ми е ок.

А информиране за решението? ::)
.fr

Adamov

Участвам активно във форуми сравнително малко време (от 2007г.) направило ми е впечатление, че за хората, които търсят помощ и се справят сами е достатъчно да кажат "ми аз се оправих" и до там. Търсят помощ, но по никакъв начин не помагат на другите като намерят справяне с проблема.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

О, съжалявам, че съм пропуснал. И на двете машини имах инсталиран mailbutler.app. От него е бил проблема да не се отваря mail.app като прозорец, а само на фон. https://forums.macrumors.com/threads/macos-high-sierra-10-13-works-does-not-work-thread.2048660/
Тук видях, че има списъци с работещи и неработещи под бетата програми. Видях, че има бета апп за майлбътлер. Защото е подаден като неработещ. Свалих го и всичко се оправи:) ако нещо не ви работи, вижте софтуера в линка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

Така вече е по-добре  ;) :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Исках само да споделя, че като се инсталира High Sierra на външен ССД, обръща файловата система в новата APFS. Четейки изискванията им и инфото в Апп Стор бях останал с убеждението, че има нужда от вътрешно ССД. Даже Fusion drive не е съвместим.. А само допреди няколко години беше "върха на сладоледа" и много го хвалеха..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dreben

Така е прав си, но нали чакаме ъпдейт. Би трябвало да оправят проблема с "фюджън драйв".
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Константин

Аз съм със Фюжън драйв, но го "разцепих" на два диска и сега имам-120GB SSD и 1TB HDD, виждам ги като отделни дискове. По този начин си контролирам контента на SSD диска и искам там да е само OS. Те са на един кабел който се свързва към PCI шината и дава около 700 мб/сек четене /запис.

Ако на някой му е нужна такава конфигурация, нека да пише, ще споделя как го направих. Всъщно е много просто, прави се в Terminal, също така може да се върне конфигурацията ако желаете. Важно е да се прави бекъп на контента преди формагтирането.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

turieca

#27
На мен ми прецака достъпа и на двата скенера. До сега си сканирах и си отиваха нещата в папка директно в лаптопа. Сега опитах да сканирам и греда, а ми е супер важно. Голямо прекарване ако някой има идея как да се преборя ми удари едно рамо.

Преди с тази команда ставаха нещата sudo -s launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/ftp.plist Обаче сега дава тази грешка /System/Library/LaunchDaemons/ftp.plist: No such file or directory

Нищо не вдявам от терминал  
И двата скенера по мрежа ми изпращаха нещата в папка на лаптопа сега не.

konstant

Откакто инсталирах официалната версия, видео файловете се отварят изключително бавно и изскача диалогов прозорез "verifaying".  Четох из западните форуми, за същият проблем, но повечето бяха със бета версии  и не се разбира дали им се оправя след това. Някой да има подобен проблем и да знае как се оправя?

turieca

#29
При мен целия дерт май идва от това, че не мога да активирам FTP на новата ОС. Пуши ми празната глава.
Ако някой ми прати от сиера плист-а, който се намира тук /System/Library/LaunchDaemons/ftp.plist  и го сложа в тази папка да опитам да го активирам както преди с командата sudo -s launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/ftp.plist

дали ще имам успех