Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 18:51:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 84
Total: 84

84 гости, 0 потребители

Mac OS High Sierra - 10.13 (Beta1)

Започната от dreben, 06-06-2017, 20:54:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Пълна мъка ми беше официалната High Sierra до вчера, когато реших да кача 10.13.2 public beta. Почти всичко е оправено там - няма лагове, замръзвания. Всичко е супер. Който има проблеми сега на 10.13.1, да качва бетата!
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Константин

Аз имам проблем с High Sierra, не работи automatic login, това се случи след обновяването от Sierra на High Sierra.
Можете ли да проверите дали това е оправено при следвашите бета версии?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

faire

#47
Какво имаш предвид за автоматичното логване - след рестарт ли? Мислех, че винаги си иска парола, стига да ти е зададена. Сега ще опитам и ще си едитна поста.
edit: работи, но първо влязох в settings-users, и го изключих, след което го включих отново. При рестарт ме логна автоматично без да иска парола. Бях забравил, че може така :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Константин

И аз така правих няколко пъти но не работи. Иска да се логна ръчно.
аз съм с версия 10.13.1
не ми се преинсталира за да тесвам по този начин всичко.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

faire

Не се преинсталира. Само се записваш за бета ъпдейти на сайта на Епъл (https://beta.apple.com/sp/betaprogram/), теглиш една малка програмка, която се инсталира и после проверяваш за ъпдейт през стора. Инсталира се като нормален ъпдейт и всичко ти се запазва.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

Има проблем с автоматичното отключване на FireVault дискове - не работи и не може да се добавят хора с права за автоматично отключване.
.fr

faire

Връщам си думите назад за бетата - да, оправи ми проблемите с лагвания и замръзвания, но се появиха куп други свързани с неработещи приложения, внезапни забивания на цялата система при никакво натоварване и др.
Просто бетата си е бета и е за разработчиците да си нагласят приложенията, а не за юзърите да се пънкат.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

За първи път, откакто ползвам Mac OS - 2007ма, връщам на предходната версия (10.12). Преди няколко седмици още.
Някъде на последната бета на 10.13.1 се отказах, ще почакам поне 10.13.3, като гледам.
.fr

faire

Снощи излезе нова пъблик бета. Засега нямам забележки. Даже вече ми се отварят програмите в  crossover... което ми беше най-основният проблем от предишната бета и снощи изгубих часове да тегля официалната 10.13.1, да правя буутфлашка и да преинсталирам макбука, че поне там да ми тръгва.. е оказа се напразно :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ProstoAZ

В мига, в който сложих отново бетата, се появиха проблемите с това, че НЕ отваря апрликациите, а ги КРИЕ, не ги показва и извиква на екран с почти всички...

Което бърка работата ми много.

Всеки път се каня да спра да ъпдейтвам на бети...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

ProstoAZ

Инсталирах КОМБО версия на 10.13.2. Не знам какво значи комбо версия, някой ще ми обясни ли?

Иначе веднага след това ми предлага да инсталирам 10.13.3 бета едно. Но нещо ми омръзна с тези бети:)

Как да разбирам сега, комбото е някакъв стабилен вариант зануляване преди следващите бети?

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Морт

Комбото ъпдейта съдържа всички преходни ъпдейти - 10.13.1 и 10.13.2 в случая.
Делта ъпдейтите съдържат единствено разликите (делтата) спрямо предходната инсталирана версия и обикновено са доста по-малки.
.fr

faire

#57
При мен се наблюдава следното:
- отворени са ми разни док файлове (в МС офис последния) или индизайнски документи или файндъри свързани с друг мрежов мак
- компа заспива и като дойда на него и го пусна, почва да се върти колелцето в МС програмите (ексел, уърд) и така забива всичко, че нито форс куит не помага (точката под приложенията в дока се маха, но самите прозорци остават на екрана), нито рестарт през менюто.
- форс рестарт е единствената опция.
Смятам, че е нещо свързано с шеъринга в комбинация с неоптимизирани програми, но не мога да не ползвам МС офис. Нещата така забиват, че едно след друго всичко престава да работи.
Това силно ме дразни и няма оправия вече няколко ъпдейта подред. Ползвах и бети, сега съм на последната официална. Почистих си компа с Клийн май Мак от софтуер, който не ползвам отдавна, и други кешове и подобни. Явно без ефект. Направих и епъл хардуер чек - всичко е ок.
При вас наблюдават ли се подобни проблеми? Явно при всеки варира нещо различно, но като цяло ОС-ът е супер нестабилен все още. Може и да има общо с това, че не съм правил чист реинстал, откакто имам Мак (2010), а винаги съм клонирал системния диск на нови компютри или съм връщал бекъп с тайм машината. Очаквам началото на януари да съм с нова машина и най-накрая смятам на чисто да започна, но някой ако има идея дотогава тези проблеми откъде може да идват, ще бъда благодарен да сподели.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

vankatabg

Здравейте Колеги,

онзи ден инсталирах ъпдейт  до 10.13.4 и всичко се омаза, както се казва.

Няма стартиране на системата, какво ли не пробвах - нищо. Ето какво се случва:

След инсталацията и рестарта се появи логото и така си замлъзна, чаках го доста дълго време и нищо и ресиш да го рестартирам чрез Power бутона. Изгасих го, включих го - оп, няма пускане. Черен екран. Пробвах комбинацията от бутони Control - Option - Power за 10 секунди задържане, след това отново Power бутон и светна, но само до логото и пак - замръзване.

Пробвах да влезна в Recovery чрез Command + R , но нищо - екрана продължава да си стои замръзнал с логото и това си е. Ако го изгася от Power бутона, или му падне батерията единствения начин да го стартирам е пак чрезControl - Option - Power за 10 секунди задържане, след това отново Power бутон.

Какво мислите ? Дайте съвет ?!

Машината е MacBook 12 (A1534).

Прилагам Ви и снимка на ситуацията


Поздрави !
Поздрави,
:::vankata:::

faire

Пробвай да стартираш само като държиш option. Може да има парола за буутването и от това да е проблема. Таман вчера имах подобни премеждия, но с пъблик 10.13.3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.