Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 04:04:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 79
Total: 79

79 гости, 0 потребители

Mac OS High Sierra - 10.13 (Beta1)

Започната от dreben, 06-06-2017, 20:54:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ggzy

Следното важеше за старите операционни и активиране на NFS Sharing. Предполагам и за теб важи:

ЦитатNFS is built into Mac OS X (OS 10.5 and later), and thus no additional software is required to set up NFS shares on a Mac OS X device.
Note: The following assumes some basic knowledge of the UNIX/BSD operating system interface and environment, and assumes you are familiar with using a Mac's Terminal command-line utility. It also assumes you have a beginner's understanding of UNIX text editors such as nano or vi.
1. To allow regular (non-root) users to connect to your NFS shared folders, you'll need to edit the "/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.nfsd.plist" file. Open it and add the option "-N" to the startup parameters as follows:
<array>
   <string>/sbin/nfsd</string>
   <string>-N</string>
</array>
If you don't do this step, Kodi will only be able to access the Mac's shared NFS folders if Kodi is running as root (normally, Kodi does not run as root, so you will almost certainly want to do this first step and add the -N parameter).
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

turieca

Имаше код, който активираше и съм го пуснал в предния пост, но за съжаление не върши работа сега. Обърнах Интернет и нищо само едно две питания като моето.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ggzy

Във въпросната папка няма ftp.plist, но има com.apple.ftp-proxy.plist.
Та замени в командата името на файла и пробвай  ::)
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

turieca

Прие командата, но ефект никакъв. От сутринта се боря да настроя да сканира  през SMB хиляди настройки от нета опитах, но не става и не става. Дали мога да се върна на старата сиера?

Морт

Това е най-бъгавият релийз до сега. Бие фиаското, което бяха 10.7 и 10.8

Най-големият проблем е паметта, ето за 2 дни и 2 часа uptime:



При Sierra имах проблем само с kernel_task - за 7-8 дена uptime стигаше 3-4ГБ, но като цяло не беше твърде голяма драма и рядко ми се пречкаше.
Но сега хем гълта яко гигабайти, хем прави огромен swap, хем виси свободна памет??

Батерията също е по-зле.
.fr

ProstoAZ

В крайна сметка кой е последният релийз?

Аз съм с този: 17B25c. Но това бета върху официалната нова сиера ли е, или е нещо преди официалната.

Съвсем се обърках вече.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Морт

17A365 е официалната версия. Още не съм слагал supplementary ъпдейта и не знам коя версия е.

При WindowServer се оказа, че има бъг, ако на ретина екран се използва различна от Default резолюцията... Решение, освен ползване на Default резолюцията, за сега няма.
.fr

faire

При мен се наблюдава проблем със SMB споделянето в домашна мрежа. Други устройства не могат да се свържат с компютъра, като вадят грешка за невалидна парола. Опитах каквото съветват Епъл (https://support.apple.com/en-us/HT205926), но файда наполовина - свързва се, но не вижда всички дискове по компютъра, а само вътрешния. Някой да има идеи как може да се оправи? Дали не е нещо до permissions?
Другият проблем е при опит за пускане през файндър (пак от мрежов диск) на МП4 клип (да кажем) и изкарва прогрес диалог verifying и стои така с минути (а може и и часове, не знам, не го дочаках)
Има общо новата APFS ми се струва..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

#38
Не знам какво се случва. Едвам си оправих интернета и изобщо мрежата на аймака. След рестарт навсякъде се усеща лаг. Дори, докато пиша това. Не е огромен, но сякаш всичко върви по-бавно - анимациите при mission control, при отваряне на програми и т.н.; при писане.. Просто не е така мазно както беше при ъпгрейда към Сиера. Според istats нищо не натоварва нито процесора, нито видеото. Рамта ми е на 50% използвана и е доста (32гб).
edit: добрият стар PRAM reset свърши работа. Ако имате проблеми, направете го 1-2 пъти :) Лагът изчезна веднага. После не ми намираше диска (на външен ми е ОСа) в рекоувъри, но след рестарт и задържане на option се появи и буутна.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Направих чиста инсталация, както правя при всяна нова основна версия на OS X-а. Проблеми нямам никакви със забавяния и заеквания. Затова и не съм проверявал какво е положението с RAM-та.
Като чета оплакванията във форума от iOS и OS X започвам да мисля, че пускането на обикновен ъпдейт при основни версии изобщо не е добра идея. ;)
UI designer and developer

faire

Ама хич. Вече чакаме трета-четвърта итерация, докато си оправят бакиите. Всеки ден някакъв проблем, направо ми писна.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

При мен е чиста инсталация, не ъпгрейд или рестор от тайм машина.
.fr

picklenose

Сигурно ще предизвикам дявола, но от Ел Капитан до сега само ъпдейтвам без бекъпи и без чисти инсталации. Никакви проблеми нямам. Всичко си работи все едно не съм пипал нищо.

Henshiro

Имам тайм машина, но до сега не ми се е налагало да я ползвам. Ъпдейтвам и това е...после продължавам :) Да не предизвикам дявола и аз  :police:

PS: тоя боклук @Морт , толко ли няма кой модератор да го изтрие от форума ?

Морт

10.13.1 beta 2 оправя memory leak-а на WindowServer.
kernel_task обаче продължава да тече...
.fr