Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 17:33:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 105
Total: 105

105 гости, 0 потребители

iOS 11 iMac Pro

Започната от Fifata, 06-06-2017, 08:01:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fifata

Колеги, ние apple форум ли сме или?
Събуждам се и все още нито една тема... дайте да обобщим казаното снощи. На кой кое му хареса и кое не му?
Какво очаквате с нетърпение да видите?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bboyg

Сетих се че има WWDC към 23:00 и бях прекалено каталясал да го гледам тепърва в тубата... Страшна работа  ;D

Adamov

#2
От снощи тествам iOS11. Ето какви са впечатленията ми до тук:

- За момента текста е доста болднат, но се надявам да е само заради бетата.
- Новият AppStore изглежда приятно, но наистина различно.
- С един два (за момента) малки бъга операционната върви бързо и стабилно.
- Нотификейшън центъра е също различен, но ще е въпрос на време да се свикне с него. Не е дразнещо.
- Лично мен категоризирането на всяко меню и/или програма не ме кефи защото краде от пространството.
- Контрол центъра е издигнат на друго ниво. Първоначално може да се стори претрупан, но е адски удобен. Може да се персонализира с толкова много нещо, че да го прави удобен за всеки.
- Добавена опция за пускане на мобилни данни при заключен екран.
- Приложението Files мислех че ще е само за айпад, но го има и за айфон. На мястото на iCloud Drive, като самият iCloud Drive е интегриран вътре.
- Променена анимацията при отключване.
- Добавена опция iPhone Storage, при която можете да видите, коя програма кога е използвана за последно и да включите опция, която да ви трие програмата, но да ви запазва данните. (при изтриване по стандартния начин изчезва всичко).
- Добваена е опция Screen Recording, която записва всичко, което правите на екрана и запазва като видео в Camera Roll.
- Account and Passwords - Може да видите всички сайтове, на които сте запазили юзър и парола вече от Settings като опцията се отключва с пръстов отпечатък/парола.
- В менюто Settings > General под опцията Reset вече има и опцията Shut Down.
- Калкулатора е с променена визия, която ми прилича на една стара елка от преди 20г. (Почти всички сме си играли като деца с такива. С едни кръгкли пастмасови копчета и зелен дисплей).
- Добавена опцията Emergency SOS. Активира се при 5 поредни натискания на Lock бутона.

До тук е това. Днес ще тествам по-сериозно Siri.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Обявеният iMac Pro ме впечатли мен - много мощ, събрана във фин и елегантен корпус.
Също и че отново Mac Mini-тата не видяха ъпдейт.
UI designer and developer

Adamov

Ами Про потребителите искаха машина - ето има машина. Само на мен ли ми се стори различна клавиатурата от снимката?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

И на мен - с черни клавиши, мисля, че и мишката бе по-различна. Може би идва момента за версия 3 на периферията, но са си запазили по нещо и за анонса през есента/зимата.
UI designer and developer

Adamov

#6
Сега прочетох, че без да обявяват са пуснали magic keyboard с Numpad. А това е може би матово за да отговорая на дизайна на айМак Про. Но нищшо по-различно и специално не е май.

EDIT: In the box: iMac Pro, Space Gray Magic Keyboard with Numeric Keypad,
Space Gray Magic Mouse 2, Lightning to USB Cable and Power cord
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Най-накрая се решиха айпада да го подобрят софтуерно! Това е най-голямата новина от презентацията за мен. Аймак про-то е ненормално скъп и като си представя, че у нас ще е над 10к, просто дотук...
Magic Keyboard с numpad - 350 лв. Леко се оляха, след като тази клавиатура не предлага нищо повече от жичната функционално, даже ергономично мисля, че е крачка назад, но може би е до свикване.
Жалко, че нищо не се чува за Мак Мини.. Това е събитието, на което трябваше да го ъпдейтнат.
Нищо ново за ATV4 и почти нищо ново за AW. Но ще видим, може септември да изкарат нови устройства - атв с 4к и AW3 с дребни подобрения. Софтуерно обаче - тц. Изцяло са се концентрирали в/у iOS/macOS.
Иначе самата презентация беше много припряна и пришпорена. Ясно, че имаха много неща да казват, но беше смешно на моменти как дори Крег Федериги правеше лапсуси.
Жалко и че не намалиха цените на МБП с тъч бар, а се говореше за това още след края на миналото събитие.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Джаки, някакви ядове с някое приложение?
Говореше се че 32 битоеите нямало да се поддържат вече... ::)

Adamov

Операционната я качих с ъпдейт, а не с чиста инсталация. До момента нямам проблем относно архитектурата на програмите както с вече инсталираните, така и с новите, които слагам.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Fifata

Джаки, дай малко снимки на новия Appstore и някое ново меню ако има да се види как изглежда.
Интересно е, че си писал за SOS с 5 натискания на пауър бутона... А въпроса е може ли да се промени номера за СОС или си е стандартен, според държавата която си избрал на телефона?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

И аз я сложих... Има разни бугове, ама се трае.
Най-ме дразни че Health не ми следи крачките адекватно.

Henshiro

на мен ми изглежда симпатчно. не знам защо всичко го плюят...

Adamov

Защото всички плюят винаги. Иначе няма да са себе си ако не хейтят.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd