Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 22:03:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 103
Total: 103

103 гости, 0 потребители

Избор при MacBook Pro 15 Retina

Започната от bojidar666, 05-06-2017, 15:50:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bojidar666

Здравейте,

Искам да си взема 15" MacBook Pro 2015г. Това което се предлага като стандартна конфигурация е 2.2GHz и 16GB Ram на 1600МHz.
Знам че при него се вгражда по-старо поколение процесор, за разлика от този в 13". Притеснява ме това че в много ревюта споменават че 15-инчовият модел е доста шумен.
В момента имам 13" MacBook Pro Retina пак в стандартна конфигурация на 2.7Ghz. Ползвам го около 8-9м и до сега само един път чух изобщо звука от вентилаторите

Можел и някой който има и позлва въпросният 15" да изкаже мнение относно шума който издава и дали се изисква свръх натоварване за да се стигне до там че да се включат?

Благодаря предварително

Henshiro

Всичко зависи от това какво пускаш на тая машина. Ако си помпаш само apple music например няма да чуеш нищо, но ако пуснеш photoshop, final cut pro или друга audio/video обработка ще чуеш. Особенно при рендване или експорт.

bojidar666

Аз ползвам лаптопа основно за браузване, слушане на музика, гледане на филми. Обаче при 4К видео понякога и сегашният ми го чувам. Идеята ми е ако заменя сегашният ми, дали ще имам промяна предвид това за което ще ползвам и евентуалният ми нов. Като цяло някъде открих и инфо че имало някакви грижи при 4К видео защото архитектирана на Хасуел процесора не е особено оптимизирана както е на Бродуел. Дали има нещо вярно в това.
Друго мое чудене е дали i7 на 2.2GHz ще ми даде достатъчно представяне, въпреки че е на 4 ядра?

Морт

При нормално ползване практически не го чувам, развърта когато го натоваря по-продължително - примерно компилация или архивиране в xcode или експорт на снимки/видео.

С 4к видео, особено ако е H.264 също няма проблем, защото практически не товари процесорът.
С H.265 вече е проблемно, защото няма хардуерно декодиране, процесорът се товари сериозно и вентилаторите си въртят.

Не си взимай моделът с външна видео карта, освен ако не ти е твърде необходима. Iris-ът е повече от достатъчен за повечето неща, а за игри и двете не са кой знае какво.
За сметка на това външното видео е на същия охлаждащ кръг с процесора и му вдига градусите, а външен монитор може да работи само и единствено с включно вънщно видео.
.fr