Страници: [1] | Надолу Начало - iPhone, iPod и iPad - iPhone 7 загря? (Прочетена 546)

mAsTeRa*

Здравейте, имам iphone 7 от месец и вчера за пръв път се случи нещо странно (поне за мен). Докато си ровех във фейсбук намерих един интересен пост и реших да прочета малко коментари. Върнах коментарите от начало (бяха към 600-700) и започнах да чета. След малко обаче усетих, че телефона започва да загрява повече от нормалното и ме изхвърли от фейсбук. Оставих го да се охлади и пак влязох и в същия пост и пак започнах да чета..... същата работа. След като ме изхвърли отново и го оставих да се охлади и реших да си направя ъпдейта на 10.3.2 ,понеже не бях. Ъпдейтваше си но телефона загря в рамките на нормалното. След ъпдейта гледах клипове в YouTube, рових в instagram,safari,facebook, отново четох коментари, в други постове обаче и никакъв проблем , изхабих батерията до 10% и нищо. Телефона загря от дясната страна , което не е батерията. Точно под камерата гледах снимки телефона отвътре и това е някакъв чип (не съм много в час). Та някой може ли да ми обясни на какво се дължи това загряване и какво е това, което загря?
back to top

faire

Нормално е. Загряването е заряди фейсбук, а не телефона. Приложението на ФБ е адски тежко, изпълнено с безброй неща, убиващи батерията. Съветвам те да му забраниш достъп до локация, background app refresh, авто пускане на видео и някои нотификации, които не са ти важни.
А телефонът загрява в тази част, заради процесора, батерията не е добре да загрява дотолкова, че да пари Smiley
Моят 6с+ също напоследък загрява, но се усеща най-вече в тежки игри, при ползване на мобилен нет и навигация (и по-скоро комбинация от двете).

Sent from my iPhone using Tapatalk

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
back to top

mAsTeRa*

По принцип загрява 1/3 от това вчера, за това се притесних. Но явно е било от самия пост във фейс бук, нямам друго обяснение, само там да загрява така... Дано е нещо моментно. Smiley
back to top

Rossen

Фейсбук са много нагли, приложението им е 371МВ (при мен с Documents & Data е 789МВ в момента и го преинсталирам от време на време за да му намаля обема), месинджъра е 262МВ, не знам какво толкова има в тях, че ги правят с такъв обем, скоро сигурно ще са над 1GB и никой телефон няма да им смогва.

Sent from my iPad using Tapatalk

Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)
back to top

Henshiro

кешира и постоянно overwrite-ва датата. мисля, че ако има видео и то се плейне веднага кешира и него. кеша се трие след няколко дена..за това спирай автоматичното плейване на видео.
За месинджъра е същото..пази яко логове (нищо, че уж ги дърпа от нета) и всякакви видове картинки, стикери, микери и тн. глупости. За жалост това е положението. Оферта е да си ползваш само месинджър и през браузера, който ползваш да изкараш един шорткът за фейсбук и да гледаш нещата от там. За жалост доста по-фенси и нещица има през апликацията ама....горните проблеми са склонни да те откажат от нея.
back to top
« назад напред » Страници: [1] | Нагоре
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: