Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 01:58:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 129
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 118
Total: 118

118 гости, 0 потребители

iPhone 7 загря?

Започната от mAsTeRa*, 05-06-2017, 14:57:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mAsTeRa*

Здравейте, имам iphone 7 от месец и вчера за пръв път се случи нещо странно (поне за мен). Докато си ровех във фейсбук намерих един интересен пост и реших да прочета малко коментари. Върнах коментарите от начало (бяха към 600-700) и започнах да чета. След малко обаче усетих, че телефона започва да загрява повече от нормалното и ме изхвърли от фейсбук. Оставих го да се охлади и пак влязох и в същия пост и пак започнах да чета..... същата работа. След като ме изхвърли отново и го оставих да се охлади и реших да си направя ъпдейта на 10.3.2 ,понеже не бях. Ъпдейтваше си но телефона загря в рамките на нормалното. След ъпдейта гледах клипове в YouTube, рових в instagram,safari,facebook, отново четох коментари, в други постове обаче и никакъв проблем , изхабих батерията до 10% и нищо. Телефона загря от дясната страна , което не е батерията. Точно под камерата гледах снимки телефона отвътре и това е някакъв чип (не съм много в час). Та някой може ли да ми обясни на какво се дължи това загряване и какво е това, което загря?

faire

Нормално е. Загряването е заряди фейсбук, а не телефона. Приложението на ФБ е адски тежко, изпълнено с безброй неща, убиващи батерията. Съветвам те да му забраниш достъп до локация, background app refresh, авто пускане на видео и някои нотификации, които не са ти важни.
А телефонът загрява в тази част, заради процесора, батерията не е добре да загрява дотолкова, че да пари :)
Моят 6с+ също напоследък загрява, но се усеща най-вече в тежки игри, при ползване на мобилен нет и навигация (и по-скоро комбинация от двете).


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mAsTeRa*

По принцип загрява 1/3 от това вчера, за това се притесних. Но явно е било от самия пост във фейс бук, нямам друго обяснение, само там да загрява така... Дано е нещо моментно. :)

Rossen

Фейсбук са много нагли, приложението им е 371МВ (при мен с Documents & Data е 789МВ в момента и го преинсталирам от време на време за да му намаля обема), месинджъра е 262МВ, не знам какво толкова има в тях, че ги правят с такъв обем, скоро сигурно ще са над 1GB и никой телефон няма да им смогва.


Sent from my iPad using Tapatalk
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

Henshiro

кешира и постоянно overwrite-ва датата. мисля, че ако има видео и то се плейне веднага кешира и него. кеша се трие след няколко дена..за това спирай автоматичното плейване на видео.
За месинджъра е същото..пази яко логове (нищо, че уж ги дърпа от нета) и всякакви видове картинки, стикери, микери и тн. глупости. За жалост това е положението. Оферта е да си ползваш само месинджър и през браузера, който ползваш да изкараш един шорткът за фейсбук и да гледаш нещата от там. За жалост доста по-фенси и нещица има през апликацията ама....горните проблеми са склонни да те откажат от нея.