Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 00:08:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 87
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 74
Total: 74

74 гости, 0 потребители

Проблем с изпращане на писма през Mail.app и АБВ

Започната от faire, 05-06-2017, 12:55:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Мисля, че откакто минах на Сиера, в 90% от случаите не мога да пратя имейл през АБВ акаунт. Виси в outgoing за няколко минути и изплюва грешка. Интересното е, че получавам без проблеми, но не мога да пращам. Всички акаунти са онлайн, въвеждам пълният юзърнейм (...@abv.bg/...@gbg.bg) и парола.
Какво ли не опитах, дайте акъл...


А това са ми настройките:
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

И както винаги, веднага след пускането на тема в този раздел, взех че се справих с проблема...
Влязох в accounts в system preferences и почти веднага ме попита за icloud паролата ми. Въведох я, relaunch на mail и писмото веднага отлетя..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

turieca

Щом си се справил да използвам темата да попитам аз. Като получа препратено писмо с прикачен файл не мога да отворя файла. Има ли някакво решение? Ползвам акаунт в gmail ако е от значение. С MAil.app ми е дерта само с Аirmail 3 платен няма проблем.

ProstoAZ

И аз съм го имал този проблем. Повечето пъти ги отварям през телефона и ги препращам. Получават се бъговез


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

turieca


faire

Пак същия проблем с пълна сила. Помага само ако няколко пъти избера сървъра от диалога или вляза в System prefs/Accounts/дадения акаунт и давам ентър по полетата за парола/име. Супер странен бъг.. На публичната бета версия на Sierra съм (10.12.6). Писах bug report през вградения Feedback Assistent. Дано го оправят, че ми скъсва нервите...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

akademika

Просто махни отметката на use ssl и си провери smtp server да не ти е дал да ползваш при пращане например този на gmail-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

faire

Не става без TLS/SSL, това си е изискване на АБВ. Сложих му чавка на автоматично да прави тая настройка и сега проблемът пай е налице, но при диалога като избера от кой мейл да прати, винаги заминава, а не като преди - по 50 пъти, докато зацепи..
Такива са ми били настройките винаги на АБВ пощите. Проблемът е в macOS.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iLili

Извинете, че се намесвам в темата ви, но съм на мнение, че няма оправяне с Mail app - три месеца го мъчих да разпознава един mail.bg, накрая не знам какво му стана - изведнъж го прие, но сега упорито праща писмата от този акаунт в Junk и не знам как да го убедя да не го прави.  >:( А тези писма са служебни, важни и ежедневни.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

faire

С Airmail всичко е ОК, стига да не се включва опцията да синхронизира с облака, което ме навежда да мисля, че именно там е бъгът - в облака на Епъл.

Някой може ли да даде акъл как да прехвърля писмата от Sent на Mail.app в Sent на Airmail?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

Хайде от днес отново същия та*ак - изобщо не мога да пратя писмо през 2 акаунта, каквото и ще да правя и колкото пъти да пробвам.
Писах 20 пъти на АБВ и никакъв отговор от тях.
Дали няма общо с честотата на проверка за мейли? Беше ми на 1 мин, направих го на 5. Да не би да им идват много заявки и при претоварване просто да режат мейл клиентите? Възможно ли е технически това?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.