Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 10:25:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 128
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 109
Total: 110

109 гости, 1 потребител
veskop

Запитване относно Iphone 7 plus

Започната от bulgariandude, 27-05-2017, 20:05:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bulgariandude

Здравейте на всички. Нов съм тук и затова имам въпроси относно някой неща които не са ми наясно и искам да разбера. От много време искам да мина към Айфон но все пак средставата с кпито разполагам не ми го позволявам затова се реших все пак да си закупя един но втора употреба. Реших да си взема един 7 плюс или само 7 и искам да ми помогнете с няколкл неща:
- заслужава ли си въобще да си вземеш използвам айфон но с остатъчна гаранция?
-  как да разбера че айфона който ще си закупя не е някое китайско менте с андройд но с изглед на айфон
- как да различа истинския айфон - по какви ''белези'' се познава?
- трябва ли да гледам да има остатъчма гаранция към някой оператор/магазин или и без гаранция може (не знам дали ще мога да използвам гаранцията защото няма да бъде на мое име а на първия собственик)
Благодаря Ви много.
Лека вечер.

ggzy

Въведи IMEI на телефона тук и ако излезе, ще разбереш че е истински и ще видиш международната му гаранция за която не ти трябват документи.

https://checkcoverage.apple.com
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

traian_james

Проверката в сайта не е гаранция че айфонът е истински. Преди 1 седмица точно се опитаха да ме излъжат с едно китайско менте, което го показва в сайта като истински айфон. За съжаление по трудно се разпознават вече, ако не си имал айфон. Ето пример за китаец https://www.olx.bg/ad/apple-iphone-7-plus-gold-ID6JOnB.html#55bde25782. Айфонът с който се помъчиха да ме излъжат изглеждаше по същия начин(не беше този продавач). Ако се вгледате с скрийшотответе на екранът иконката на WhatsApp се различава от тази която по принцип е - https://itunes.apple.com/us/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8. Другото по което се познава е некачествен дисплей, като се виждат пикселите - което при ретина дисплей не е така. Китайските айфони забиват дори само при смяна на менюта. Също така нещо по което си личат е шрифта на всички надписи в iOS, както и на този на кутията на iPhone-a. Другото нещо което прави впечатление са менютата на български - като iPhone по принцип няма такива, има в случай че е jailbreak-нат. И последното за което се сещам е че като го включиш към компютър, то китайски iPhone няма да ти излезе в iTunes и на екрана на телефона ще ти покаже най отгоре (където е часът) че устройството е свързано като Mass Storage Device - т.е. като флашка.

Най-добре ще ти е ако имаш някой познат който може да ти помогне при разпознаването на китаец.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

mutra

#3
Бих препоръчал да си направил AppleID. Като се логнеш, в телефона чрез него, Apple ти праща mail, че си се логнал в еди-кой си (истински) iPhone. Ако нямаш iCloud в менюто, не ти зарежда App Store или не получиш mail, то тогава не го взимай. Можеш да провериш също така с коя версия на iOS е. Ако не е с 10.3.2 пусни да провери за актуализации и трябва да ти  излезне въпросната версия. Ако е с по стара версия и ти излезе, че няма обновления също не го взимай. :D

П.С. надявам се да сме ти помогнали с достатъчно изчерпателна информация.

bulgariandude

А за гаранцията знаете ли дали примерно ако го взема от собственик на мтел или технополис при повреда ще мога да използвам гаранционната карта?

traian_james

Не би трябвало да имаш никакви проблеми. Трябва само да ти даде гаранционна карта и касов бон прикрепен към нея.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.