Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 02:55:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 103
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 91
Total: 91

91 гости, 0 потребители

Не мога да форматирам ssd в Диск утилити

Започната от Caracol Studio, 18-04-2017, 12:40:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Caracol Studio

Здравейте ,от няколко дни имам драма с макбук про Мид 2012.След като направих ъпдейт някакъв малък като се стартира и след като си напиша паролата седи на ябълката.Преди да направя ъпдейта няколко дни беше бавничък.След това реших да направя реинстал тръгва да прави реинстал след като свали каквото сваля вместо да се и инсталира започва пак да сваля. След което пробвах да направя чист инстал от флашка.Но като отида да форматирам ссд в диск утилити ми дава грешка .Пробвах какво ли не не става ,пробвах и да го форсна от терминал пак не става.Дали е заминало ссд то е точно на 3 години гаранцията изтече преди два дни :)забравих да спомена че в диск утилити като дам репеар си го оправя смисъл светва си в зелено че е ОК не ми дава грешка .

Adamov

Тъй като не си конкретизирал как го правиш точно, опитай да селектираш партишъна и да го изтриеш (erase).
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd


Adamov

Маркирай харда (250. Samsung...) отиди на Partition и от падащото меню избери един нов.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Caracol Studio

#4
И това пробвах още снощи и пак не става :(дава грешка fule system formatter failed

Adamov

А като си избрал нов партишън, journaled extended, от допълнителните опции избрал ли си GUID?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd


Caracol Studio

Така днес голямо ровене падна .Пробвах с друг хард и ми дава абсолютбо същия проблем .Странното е ,че вкарах харда в кутийка и го пробвах като външен тогава бачка без проблем .Това ме навежда на мисълта че може да ми е заминал лентовия кабел от харда до дъното .Някой идеи дали е това ?

Adamov

Ами възможно е да е това. Както можеше да е и самият хард. Форматирай го като външен и инсталирай?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

hpotter

За какъв Mac става въпрос?

Наскоро имах същия проблем с MacBook Pro Mid 2011. SSD-то даваше абсолютно същите грешки в порта на DVD Rom (с HDD Caddy). Станах на луд! Оказа се, че като се закачи на порта за HDD, всичко е ок. Интересното е, че преди това на същия порт (DVD Rom) имаше друго SSD, което работеше без проблем!

Изчетох също доста неща в нета, но така и не стигнах до еднозначен отговор. Проблема е или в кабела или във Firmware на SSD. Със сигурност има връзка и с драйверите – версията на OSX.

С две думи, пробвай да мениш портoвете и/или кабелите. Успех!