Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 01:53:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 129
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 121
Total: 121

121 гости, 0 потребители

Помощ за нов Мак

Започната от Ivan9, 09-04-2017, 22:49:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ivan9

Здравейте, сигурно е имало доста такива глупави теми, но се нуждая от малко помощ. Имам голямо желание да закупя макбук про 2015 или 2016 базовите модели, но много се чудя дали е глупаво, че го купувам за ежедневна употреба и за студентски неща. Много ми харесва операционната система, начина на работа с тези лаптопи но не се занимавам нито с програмиране, нито с обработка на видео(забелязвам, че главно за това ги взимат). Вие какъв съвет бихте ми дали, да се присъединя ли към членовете с макбук ;D или е глупава инвестиция за ежедневна употреба?
БЛАГОДАРЯ!

Пиф

Здравей!

Странен въпрос, зададен към фенове на Apple .....  Едва ли някой тук ще ти каже - недей, не си харчи парите за глупости. Машините са супер, операционната система е бетон. Идвайки от Windows ще изпитваш известни неудобства в началото. Ако пожелаеш - ще свикнеш много бързо, ако не пожелаеш - няма ....  и тогава най-вероятно ще започнеш да убеждаваш всички колко безсмислена инвестиция е подобна покупка.
Не е вярно, че се купуват подобни машини предимно за видеообработка - купуват се за всякакъв вид дености - от ежедневно любителски до професионални.
Щом се чудиш, значи разполагаш със средства за подобна покупка, а щом разполагаш с тях - не се чуди :)

Fifata

Здрасти и добре дошъл в нашия свят :)

За студентски работи и щом няма да го ползваш за фото, видео и някакъв друг вид обработка... Защо ти е Про?
Замислял ли си се, да си вземеш Макбук? 12 инча... супер компактен, яка батерия и супер удобен?
Имаш ли нужда от макбук Про? Аз бих си взел макбук или един air.
Отиди в някой магазин, дали ще е Icorner, istyle или който и да е и ги разгледай! Имат ги в наличност... усети машината която ще ти допадне повече и тогава реши :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Ivan9

Цитат на: Fifata - 10-04-2017, 00:40:16
Здрасти и добре дошъл в нашия свят :)

За студентски работи и щом няма да го ползваш за фото, видео и някакъв друг вид обработка... Защо ти е Про?
Замислял ли си се, да си вземеш Макбук? 12 инча... супер компактен, яка батерия и супер удобен?
Имаш ли нужда от макбук Про? Аз бих си взел макбук или един air.
Отиди в някой магазин, дали ще е Icorner, istyle или който и да е и ги разгледай! Имат ги в наличност... усети машината която ще ти допадне повече и тогава реши :)


Благодаря за отговорите, а за въпроса за про, просто съм мега впечетлен от ретина дисплея като съм го гледал и заради това не искам мн air, а на macbook 12 инча ми изглеждат прекалено малко екранчето:(

Adamov

И ако е първия модел е супер неудобната клавиатура.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Ivan9

А при почти еднаква цена на macbook pro 256 gb на моделите от 2016 и 2015, кой бихте препоръчали? Новият има няколко подобрения но малко ме притеснява липсата на портове  :-\

terlichko

Здравей Ivan9,
Преди да си вземеш Mac, виж дали за уни-то няма да ти трябва някакъв конкретен софтуер, който върви само под windows.  Mac-вете са супер са студентски нужди(готина батерия и екран и компактни, така че да може да го носиш лесно) но ако ще ти трябва нещо конкретно, което няма да може да го подкараш на macOS, няма смисъл да инвестираш толкова мн пари в Mac(освен ако парите не са фактор :) ).
Колкото до портовете, един хъб за 200 лева ти решава всички проблеми, това което трябва според мен да видиш е дали ще ти понесе новата клавиатура( според ревютата в мережата хората или я харесват страшно много или не могат да я понасят). Иначе поне за мен новият модел е по-добър(макар че цената му е страшно надута). След няколко месеца Apple се очаква да обновяват машините си и да свалят цените, ако можеш по-добре изчакай.

faire

Всичко добре, но не плашете човека с хъбове за 200 лв. Има доста по-евтини решения. Протата ще ги обновят септември най-вероятно. Или ако е малък ъпдейт - юни. Да вземат да им върнат сд слота за карта и ще се попреглътнат останалите липси. Батерията да подобрят и с последните процесори на по-ниско цени ще е екстра.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Ivan9

А с колко се очаква да ги намалят, като излезнат новите, защото краят на май месвц мои роднини ще се прибират от америка и мисля от там да поръчам да ми докарат

Пиф

#9
Никой не може да каже с колко ще ги намалят. Питай в Гугъл, има статистики и грифики с движението на цените на всички Apple продукти. От там можеш да видиш колко са падали предни години.

angelvn

В случай, че има някакъв специфичен софтуер, който върви само под Windows, винаги може да се направи една инсталация на Windows през Bootcamp.
После през Parallels или VM (препоръчвам първата, нищо, че е платена) да се детектне инсталацията и да се прекара през виртуална машина.
Производителността би трябвало да е напълно достатъчна.
UI designer and developer

Ivan9

Ако закупя лаптоп без удължена гаранция има ли вариант на по-късен етап да я удължа или да направя някакъв вид застраховка

faire

До края на първата година можеш да купиш епъл кеър от страната на покупка, който дава още година международна гаранция.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.