Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 13:15:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 92
Total: 93

92 гости, 1 потребител
BuSteR

Макбук про средата на 2014, ретина 13 - пукане при възпроизвеждане на звук

Започната от is_apple_sucks, 05-04-2017, 13:17:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

is_apple_sucks

Здравейте, купих си втора употреба macbook pro mid 2014, retina 13 с идеята да го използвам за правене на музика. До сега с апаратурата с която разполагам (zoom r24) работех само под уиндоус и линукс без да има проблеми с качеството на звука, другите проблеми ги оставям настрана. Избрах епъл защото исках да работя на надеждна система, която няма да отнема постоянно вниманието ми с решаването на технически проблеми, а вместо това ще ми позволи да се фокусирам върху творческата дейност - композиране и тонрежисура. Но очакванията ми се оказаха грешни - разочарован съм. Имам проблем с външната (USB) звукова карта. Какъвото и звук да пусна се чуват припуквания, сякаш клок сихнронизацията между компютъра и картата бягат и пакетите от аудио семпли се възпроизвежда с разминаване. Проблема се получава спорадично. Понякога е много интензивен - постоянно се чува пукане, понякога се чува едно припукване на няколко минути. Звуковата ми карта я ползвам от половин година. Купих я нова. До сега нямаше проблем под уиндоус и линукс. Аудио картата ми е съвместима с мак-ос и е с последните драйвъри. В английските форуми намерих и други с подобен проблем. Операционната ми система е току що преинсталирана. Нулирах NVRAM-а. Направих вградения хардуерен тест на мак-а при който излиза че всичко е наред. Изключих всякакви power saving настройки. Изключих bluetooth както и на телефона ми. Пробвах с по-къс USB кабел. Никакъв резултат! Някой да се сблъсквал с подобен проблем???

is_apple_sucks

Явно е бил софтуерен проблем на системно ниво. След официалния ъпдейт на ОС от вчера всичко върви прекрасно :)

is_apple_sucks

Извадих прибързано заключение. Проблема се върна. Звукът е ужасен. Постоянно накъсан и с пръщене. Явно след Стив Джобс Епъл вървят надолу. Това е второто ми разочарование от Епъл, след като ми изгоря модула за звука на iphone 5s след като вкарах моно-жак в изхода за слушалки. Нещо с което всеки обикновен китайски телефон би се справил. Едва ли ще си взема нещо на Епъл повече. Определено ме изгубиха.

Пиф

Здравей
Съжалявам за разочерованието ти ......   Прав си за липсата на Джобс, усеща се във всяко едно направление на фирмата. Но е факт и това, че много от професиналистите (в истинския смисъл на думата), които работеха за него, все още са там и работят за Apple.
Та, опитвал ли си с друг мак, след като е външна картата лесно би могъл да тестваш. Покупката на втора ръка техника си крие своите рискове от скрити дефекти и повреди, много от които се откриват след време. Поне ще откриеш така дали проблема е хардуерен (в твоя телевизор :) ) или софтуерен.

Fifata

Никъде не видях да казваш каква звукова карта ползваш?
Аз имам приятели DJ който ползват по стара версия OSX, защото по новите не се разбират с джаджите им. Ама проблема тука не е в Мак-а или ОСХ-а в това, че тоя дето е произвел боклука дето са си купили не му оправя софтуера да работи с по новите версии на операционната система.
Задай си въпроса дали проблема не е във външната ти звука карта. Пробвай с друга карта която подържа твоя ОСХ.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

А извинявай писал си за нещо си Zoom R24, което като го гледам е доста старо като техника и дали въобще има някаква подръжка за него?
С какъв софтуер го използваш? Има ли си негов софтуер или трябва да се купи някакъв софтуер?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Пиф