Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 12:16:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 88
Total: 89

88 гости, 1 потребител
forka2k

Въпрос относно шрифтове

Започната от KaristoK, 14-03-2017, 21:56:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

KaristoK

Колеги много странно, но от доста време не ми се беше случвало да идват мейли които да ми излизат с някакви иероглифи, т.е. системата да няма съответния шрифт. Това от Сиера-та ли е или просто при мас, няма някой шрифтове? Странното, е че от сендер който ми е пращал и преди мейли сега изведнъж ми излизат с някакви китайски букви и тем подобни. Някой може ли да ме посъветва какво да направя? Трябва някакви допълнителни шрифтове ли да инсталирам...?
Благодаря

Пиф

#1
При мен се случва подобно нещо след инсталация / активация / подмяна на системен шрифт. Подменя се дефолтния и понеже повечето шрифтове циркулиращи свободно из мрежата са правени - недоправени / закърпени, кодировката им е оплетена и се получава ефекта, който наблюдаваш.
Другия вариант е човека, от когото получаваш писмата да използва подобен шрифт (с разбъркана кодировка).
Какъв софт ползваш за отваряне на мейлите - browser, Mail.app или нещо друго? Ако използваш Mail.app провери в Preferences / Fonts & Colors какви шривтове са зададени.

KaristoK

Ами ползвам си стандартния Mail.app, и странното, е че същите настройки на акунти и на Iphona, но там всичко е ок, а на мак-а китайски символи.
/Users/karisto/Desktop/Screen Shot 2017-03-15 at 21.09.21.png

KaristoK

Снимах си настройките на пощата, но май нещо не се справих с прикачването?!

KaristoK

Цитат на: KaristoK - 15-03-2017, 21:16:58
Снимах си настройките на пощата, но май нещо не се справих с прикачването?!
Опитах с вмъкване на изображение, но не стана, послех реших, че с провлачване ѓ го прикача, но май пак не стана?