Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 09:59:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 89
Total: 90

89 гости, 1 потребител
smile_g

Дропбокса нещо се наака

Започната от pravdo, 02-03-2017, 15:04:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

Здравейте, само аз ли имам проблеми с влизането в web страницата на дропбокса?
Изглежда пълна дробсърма и неща като копиране на линк за пращане, шерване на файл не работят.
Пълно омазване.

Някой има ли подобни проблеми?

С ОС 10.8.5 съм.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Константин

Опитай с друг браузер. При мен не стана със Сафарито, влязох с Firefox без проблем и работи добре.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

pravdo

Да, токущо опитах, отваря се без проблеми с най-грозния браузър на света, Хром.

Значи и при теб на Сафари, дропбокса става на дробсърма...

Дали е временно? Shame on Safari.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Fifata

Аз имах проблеми с моя НАС сървър със сафари.
Пуснах запитване до съпорта на сървъра и ми казаха, да изчистя куукис и другите му неща и сървъра си работи сега без проблеми.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Фифа, кажи какъв ти е NAS сървъра, имаш ли достъп отвън или през IOS приложение някак си?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Имам достъп отвсякъде до него.
Seagate personal cloud 4tb е сървъра.
Има всякакви опции и екстри, ама тъпото е, че трябва да ползваш НЕ apple рутер. Apple-ските рутери нещо не се разбират с някой НАС сървъри.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Аз го ползвам главно за споделяне на снимки и видео към клиените, а за лично ползване го ползвам като PLEX сървър, защото си го има вградено.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata





Ето основния екран с файлове + екрана с приложенията който съм инсталирал в момента.
Това е през компютъра.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Иначе имам приложение за телефона с което виждам всичките файлове + мога да качвам каквото искам или да му задам да ми прави бекъп на телефона в сървъра. Ама май бекъпа ми сваля само снимките и видеа-та... Не съм го тествал, защото си плащам в иклауд-а за място.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Цитат на: Fifata - 02-03-2017, 17:13:12
Имам достъп отвсякъде до него.
Seagate personal cloud 4tb е сървъра.
Има всякакви опции и екстри, ама тъпото е, че трябва да ползваш НЕ apple рутер. Apple-ските рутери нещо не се разбират с някой НАС сървъри.

Защо? ако се направи Port forwarding? Аз съм настроил моя D-link NAS 320L и го виждам през IOSприложението на D-link, но не ме кефи , използвам FileExplorer Pro (IOS) но като FTP от външна мрежа.
а на AirPorta е така:
http://d.pr/i/Y08T

Но нямам някакви опции за Клауд. Може би защото е по-стар модел или по-евтин.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Цитат на: Fifata - 02-03-2017, 17:20:06
Иначе имам приложение за телефона с което виждам всичките файлове + мога да качвам каквото искам или да му задам да ми прави бекъп на телефона в сървъра. Ама май бекъпа ми сваля само снимките и видеа-та... Не съм го тествал, защото си плащам в иклауд-а за място.

Вземи си iDrive - 1TB lifetime  за $19.99
https://specials.9to5toys.com/sales/idrive-unlimited-mobile-backup-lifetime-subscription

и там си имаш автоматично бекъпване и можеш да споделяш папки и файлове.
отваря си се през браузера и си качваш каквото пожелаеш, изгодно е
ако решиш да си купиш , кажи ми да ти дам referal link, може да спечеля някой гущер от сделката.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Иклауд-а го ползвам само и единствено за снимките и видеа-та в телефона ми и не ми пречи да си ми тегли по 1евро от картата всеки месец.
НАС-а го тествах с моята time capsule с port forwarding, ама не стана. Не работеше като хората и се принудих да си купя АСУС рутер... Пък и е доста по як и с повече екстри, а тайм капсулката отиде вкъщи ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

pravdo

Така, да докладвам, през Сафари вече няма проблем и всичко си се вижда идеално, както и преди.
Явно повредата е била в телевизора на Дропбокса и са я оправили, така че да не ми се налага да ползвам уродливия браузър на Гугъл.

Благодаря на всички за помощта, макар и нищо да не разбрах от съветите, поради техническата ми неграмотност.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой