Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 10:24:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 128
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 108
Total: 109

108 гости, 1 потребител
veskop

Какво правим, ако ни заключат телефона/таблета с iCloud?

Започната от dkmi, 02-03-2017, 10:56:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dkmi

Сега се замислих за нещо, което може да бъде направено от недобросъвестни "купувачи":

Например, телефон/таблет обявен за продажба се праща с опция "преглед + тест".
Недобросъвестният купувач го взима, заключва го с iCloud-a си, отказва пратката, и го връща обратно.

И какво правим в такава ситуация?

Fifata

iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bboyg

И аз съм се замислял за този казус... Интересно какво ме спасява като имам документи. Apple ще ме питат дали имам документи и при показване ще ми махнат iCloud Lock-а ли?
Според мен при продажбата на всички Apple устройства, Еконт трябва освен за IMEI/Serial Number, да проверява и за iCloud Account, иначе става интересно.
За сега може само да си правиш застраховка и при евентуална педе**ска проява, да апелираш за устройство приведено в невъзможен за ползване статут.

dkmi

Цитат на: Fifata - 02-03-2017, 10:59:43
Като си имаш документи е лесно :)

Никак не е лесно, минавал съм по този път.
Е, ставаше въпрос за забравена парола, че и име на акунт (беше позлван от жена, нормално да забрави...).

Купуван от Мтел - отказаха ВСЯКАКВО съдействие.
Те не били посредник между Apple и крайния клиент, трябвало аз да се обадя в Apple.
От Apple пък казаха - обърни се към този, от който си закупил телефона, защото искането за отключване трябва да дойде от него, с необходимите документи.
С цената на мнго драми и обаждания - телефонът беше отключен. Ама разправията е наистина голяма.

Fifata

Аз говорех като имап документи и телефона си е твой. Има си телефон на Apple за тези въпроси. Звъниш и няма проблеми за отключването.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

dkmi

Цитат на: Fifata - 02-03-2017, 11:44:32
Аз говорех като имап документи и телефона си е твой. Има си телефон на Apple за тези въпроси. Звъниш и няма проблеми за отключването.

Е аз имах документи де.
Разиграваха ме около 10 дни, и си прехвърляха топката едни на други. Доста е изнервящо.