Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 13:33:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 119
Total: 119

119 гости, 0 потребители

Свързване на Mac и Windows

Започната от KaristoK, 28-02-2017, 21:32:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Константин

Corel Draw може да се инсталира под CrossOver и по този начин да се избегне инсталиране на Windows.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

KaristoK

Цитат на: Koce - 01-03-2017, 21:54:46
Цитат на: Пиф - 01-03-2017, 21:36:02
Защо да е сложно? Локална мрежа, в която да вържеш ПЦ-то и МАК-а едновременно нямаш ли? За мен това е най-лесния начин.

За Корел-а - Илюстратор отваря корел, но само стари версии. За нови - трябва уйндоус някакъв - виртуален, реален под БуутКамп или ПЦ. Аз държа една виртуалка единствено и само за корел, която ползвам много рядко, но понякога се налага ....  Все още има някой печатници или агенции (рекламни) дето си искат корелския файл и това е.
Смяната към алтернатива на Корел ще ти е трудна в началото, няма как ....    но ако решиш, ще свикнеш бързо.
За корелски вюър не съм чувал.

Пиф, лесно е да се прехвърли през мрежа ако колегата знае как да стане, подозирам че не е наясно технически как да се осъществи, той има само вариант Wifi, ако няма преходник за мрежов кабел, все пак  Мака му е само с USB 3.1
След това дори и двата компа да са в една мрежа да шарнеш папка под Windows 7 и по-нова версия може и да имаш проблеми да не видиш папката или да нямаш достъп ако не си направил всичко както трябва. По-лесно е да шарнеш папка в Мака, но все пак са нужни познания и опит , така да кажем.
Както виждаш, колегата се опитва да свърже два компъютъра посредством HDMI кабел и се чуди защо не се получава, за мен това е знак че той не е толкова надълбоко с тези неща, затова се опитваме да му помогнем със съвети да стане по най-лесният за него способ.
Не искам да прозвучи като обида или подигравка, всеки е минал по този път да не знае как да стане, лошото е че преди много години нямаше кого и да попиташ:)
Та въпросът е да му помогнем да стане така, както той ще го разбере и ще му е лесно, нали така!

За Corel има CDRView, има го в облака, сега го качих. Но има и конвертори, онлайн дори.

Посъветвах го ако има диск да си ги прехвърли чрез него, ако има данни за да не го губи при ново формативане, да използва NTFS, но варианта exFaT е идеалният ако диска е празен или нов.
Но там пак възниква проблема с кабелите, трябва му преходник.

Момчета благодаря ви много за съветите. Не се сърдя на никой, аз наистина до преди две седмици не бях пипал мак както се казва, въпреки, че IPhone ползвам от както е излязала 4-ката. Имах някаква малка представа за OS, но това е. Съжелявам, но понякога и въпросите ми може да ви се струват тъпи.
Относно информацията от "джама" :), прехвърлих си всичко, чрез външния хард-благодаря за идеята. Естествено преди това си набавих преходник нa Hoo-Too, който за сега изглежда читав, надявам се и за напред. Относно Corel-a за сега ще се въздържа, защото ми изглежда сложно пък той не ми е толкова необходим, така че ако има нещо корелско винаги мога да го погледна през джама, въпреки че в момента вече много го мразя ;). Като цяло съм много влюбен в про-то, много е различен има много неща които те първа ще разбера за него, но с времето ще стане...
Благодаря още веднъж на всички за съветите.
Принципно постоянно се ровя да чета за всичко полезно което предлага Sierra, но ако някой знае някаква добра тема или пост за функционалността и и вообще за Mac-а като цяло, ще бъда благодарен да я сподели.