Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 22:54:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 150
Total: 150

150 гости, 0 потребители

MacBook Pro 15-inch early 2011 - търся дъно

Започната от dmsdee, 17-02-2017, 14:24:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dmsdee

Здравейте,

Днес минах на диагностика през Creative center-а на Apple във Варна с проблем, който ме мъчи от известно време.
Съмненията ми бяха за проблем с видеото и точно на този тест крашна... та си търся дъно, тъй като въпросния модел вече не се поддържа и няма нови части за него.
В момента лаптопчето е в прекрасно състояние с подменем хард дист ССД и нова батерия, както и сменен чип на процесора. Но крашва при всякакви типове програми свързани с видео.. като продуктите на Adobe и дори на VLC плеъра. Надявам се да му намеря добро, запазено дъно, за да продължа живота му. В др вариант е да го продавам за части и да си купувам нов, но за сега смятям да се опитам да го оправя.

Приемам съвети и предложения за дъно, благодаря!
MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)

Adamov

Сменяш видеочипа само. Нов (ревизия от 2015г. с отстранен проблем) струва около 104лв. + ремонт се връзва някъде около 200лв. При мен беше така и лаптопа направо заспа.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dmsdee

Здравей, можеш ли да ме посъветваш от къде да си закупя и къде е най-добре да го дам да го сменят. Благодаря предварително :)
MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)

Adamov

Конкретно моя модел беше това: http://www.parts4laptops.eu/bg/laptop-chipsets/874-amd-216-0810005-2015.html

Дадох я на един колега от форума, който ми го запои като беше свалил старият чип. Лаптопа работи прекрасно и нямаше никакви проблеми.

Длъжен съм, за да бъде всичко абсолютно честно да споделя, че лаптопа се върна от ремонт с две много неприятни забелжки по два от ръбовете. Според колегата проблемът е бил в куриера про опаковане. Не мога да обвинявам него на 100% защото не съм сигурен дали той го е повредил или куриера. Факт е обаче, че лаптопа се върна при мен с наранени ръбове. Като изключим това всичко друго беше на ниво.

Ти естествено можеш да потърсиш друга фирма, която да ти махне старият чип и да запои новия :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dmsdee

Благодаря мнг за линка, ще разпитам кой може да ми свърши работа. въпреки, че във Варна освен Creative center-а нямам идея къде другаде да го оставя на доверие... малко ме притеснява, че казаха директно да сменям дъно и нищо за чип.. дали биха сменили само чипа? Извинявам се, че така разпитвам, но сега започна да прави проблеми чак и не съм се занимавала с подобен тип манипулации.

И тъй като съм подхванала темата.. имам един друг лек проблем, който се появи след ъпдейт на последната версия на Sierra.. не работи добре.. сякаш харда му ще умира, пък ново ССД, в гаранция още, смених го преди няколко месеца... как да го оправя това нещо? Форматиране ли му трябва?
MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)

Adamov

Фирма на която да се довериш на 100% (без да познаваш никой там) трудно ще намериш. Все някъде трябва да питаш. Мога да ти дам един линк, но за да не правя излишна реклама ми пиши на лично съобщение. Там бяхме презапоявали чип на подсветка на макбук еър и беше чудесно свършена работата.

Що се отнася до сиерата проблемите може да са няколко. Аз винаги (сега колеги ще ревнат срещу мен) съм съветвал чиста инсталация с формат (като естествено се направи бекъп преди това). Ако не е някакъв друг проблема операционната ще заспи направо. Поне е отправна точка :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dmsdee

MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)

DonPio

Може ли да ми пратиш и на мен данните на този сервиз?

Bo.

В Варна има още едни,които обаче са си малко мързеливички - Unicoms. Със 148,слизаш на спирката ,която е за Мак Драйв.
Ако искаш -провери ги.Отсега те съветвам-ако ги питаш за цена на ремонта по телефон-ще ти кажат що-годе добра,евтина сума.Отидеш ли в сервиза им-идва ред на космическата сума.Поне мен така се опитаха да ме прецакат с смяна на стъкло на iPod Touch 5G ..
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

angelvn

На бул.Сливница 69, преди доста години имаше един сервиз, с безброй сертификати от Майкрософт, но тъй като началника бе Apple фен, се занимаваха и с Apple компютри.
Доста внимание се отделя, но не съм сигурен дали сервиза все още съществува, тъй като му ползвах услугите през 2008г, имаше табела IBM нещо си до кооперацията, в която се помещаваха. Не помня името на сервиза.

От Unicoms не съм с особено добри впечатления от към обслужване на клиенти (не за сервиза, а в магазините им) - спи им се и се ослушват сякаш. Преди 6-7 години отидох в магазина им в един от моловете във Варна, с идеята да си взема кабелна apple aluminum клавиатура с numpad. Имаше една изложена - пробвах клавиши и всичко. Когато поисках да ми дадат такава...тръгнаха да опаковат изложената (чиито клавиши бяха целите пожълтели). Нямало било други, нямаха и желание да се обадят на колеги от другите им магазини да проверят за наличност. Наложи се да си взема клавиатура без numpad.
След известно време, отидох до другия им магазин на Патриарха. Трябваше ми Firewire 800 кабел и не помня вече каква периферия. Като общата сметка бе за около 60-80лв. Попитах продавача - каква е гаранцията за периферията. Не знаел. Дойде негова колежка с отговор "ами стандартната господине!". Каква е стандартната... не знаят. С касовия бон и ако имало нещо...
Иначе по телефона са отзивчиви и човек остава с положително мнение.
Вярно, измина време, нещата може и да са се променили към по-добро.

Криейтив чипове не запояват. Следват това, което е като политика от Apple. Затова и често се предлага подмяна на цял модул, въпреки, че същият е възможно да бъде ремонтиран, но от незнаен майстор, с видео чип (както е в случая), който не идва от друга Apple машина. Apple до колкото знам не продават на оторизираните сервизи подобен тип части.
UI designer and developer

dmsdee

Сега успях да се свържа с човека, на когото поверих Мак-а за подмяната на харда и батерията.. чипа на видеото е сменян, защото и тогава не работеше добре и бях помолила каквото не е наред да се оправи и явно са видяли проблерма и са го решили, но не и в моя случай.. и не се беше оправил след замяната.. явно наистина е дъното.. та ще приемамм съвети от къде да си намеря, защото ново малко се съмнявам да има. Благодаря!
MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)

Adamov

Те хубаво са сменили чипа, но е важно какъв е другия, който са сложили. Ако е ревизия 2011г. много ясно, че проблема все още ще го има.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dmsdee

IFix.bg е мястото, където е бил, ще се обадя да питам какво са сменяли, но знам, че чаках 2 седмици, за да дойде самия чип и да го заменят. Ще пиша пак като разбера.
MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)