Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 09:49:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 118
Total: 118

118 гости, 0 потребители

Проблем, не ми остана свободно място на MBook pro

Започната от adibg, 14-02-2017, 12:49:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

adibg

Здравейте колеги, от доста време забелязвам че ми се запълва пространството на и от скоро ми изписва "Your Startup Disk Is Almost Full" и тогава като проверих колко място имам нямах никакви GB прехвърлих ги малко снимки, клипове, филми на Time Capsule който има 256 SSD и малко се освободи място, Мака който е 250 GB и вече имам свободни 18 GB  днес реших да видя в който папка има най много файлове за да заемат толкова място, иии най интересно ми стана как в папката Users има 164.44 GB а вътре като ги поразтледах папките по отделно не можах да събера толкова GB за да станат 164 GB, къде ли се губят около 100 GB място :D , прикачвам Screenshot-ове, да се види какво що е !?











iPhone 2G 8GB IOS 3.1.3
iPhone 5 32GB ФО Globul IOS 6.0.2 ПОТРОШЕН !!!
iPhone 6 64GB Telenor iOS 8.1.2
MBpro 6.2 15" 8GB RAM
iMac G4 1Ghz

Константин

Като гледам си пропуснал системните папки на МАК ОС.
ИМаш Library , Applications и т.н.
ти проверяваш само своята папка нали че тя е 160ГБ и 100 ГБ ги няма. Инсталирай си Funter и включи да видиш всички скрити папки.
Или влез в моя облак , инсталирай си Path Finder и тя ще ти покаже къде какво имаш.
Софтуера е тук:
https://cloud.mail.ru/public/FEi9/mFGhc4jBH

Папка: SHELL
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

adibg

Цитат на: Koce - 14-02-2017, 13:30:16
Като гледам си пропуснал системните папки на МАК ОС.
ИМаш Library , Applications и т.н.
ти проверяваш само своята папка нали че тя е 160ГБ и 100 ГБ ги няма. Инсталирай си Funter и включи да видиш всички скрити папки.
Или влез в моя облак , инсталирай си Path Finder и тя ще ти покаже къде какво имаш.
Софтуера е тук:
https://cloud.mail.ru/public/FEi9/mFGhc4jBH

Папка: SHELL


Здравей, инсталирах двете програми по-точно с Funter намерих скритите папки и премахнах целия iTools че преди с нея си смъквах снимки клипове и вътре бяха са задържали близо 35 GB файлове, Но остана още една папка където има 59 GB някакви Backup, но не ми е ясно на кое Backup-a са, но иначе стана малко по добре около 50 GB свободно пространство,  качвам пак Screenshot :






iPhone 2G 8GB IOS 3.1.3
iPhone 5 32GB ФО Globul IOS 6.0.2 ПОТРОШЕН !!!
iPhone 6 64GB Telenor iOS 8.1.2
MBpro 6.2 15" 8GB RAM
iMac G4 1Ghz

Константин

Папката MobileSync съдържа бекъпи на телефон или мобилно устройство. Можеш да изтриеш съдържанието, но трябва да знаеш точно какво триеш за да не нарушиш фукционалността на някоя програма. В моят случай там се съдържат бекъпи на айфона ми от Imazing. Itunes ги пази на друго място мисля, но не го използвам затова може би и да греша.
Инсталирай си CleanMyMac и той ще ти почисти системата, само предварително изключи опцията за стари и големи файлове в настройките.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

adibg

Ммм да бекъпите на Айфона ми Айпода и др. били изтрих някои по малки бекъпа, обаче остана един който е почти 35 GB и още един 11 GB, скоро и него ще махна. Ще пробвам и с CleanMyMac, да видя какво ще се получи.
iPhone 2G 8GB IOS 3.1.3
iPhone 5 32GB ФО Globul IOS 6.0.2 ПОТРОШЕН !!!
iPhone 6 64GB Telenor iOS 8.1.2
MBpro 6.2 15" 8GB RAM
iMac G4 1Ghz

Константин

Цитат на: adibg - 14-02-2017, 20:09:19
Ммм да бекъпите на Айфона ми Айпода и др. били изтрих някои по малки бекъпа, обаче остана един който е почти 35 GB и още един 11 GB, скоро и него ще махна. Ще пробвам и с CleanMyMac, да видя какво ще се получи.

Когато чистиш с Cleanmymac той няма да избере всичко, ще се наложи ръчно да потвърдиш, виж скриновете отдолу. Като влезеш в секцията има Review files, натисни там и след това ще избереш какво да изтрие:
http://d.pr/i/yMa6
http://d.pr/i/4lD6
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.