Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 09:50:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 145
Total: 145

145 гости, 0 потребители

Помагайте проблем с Macbook Pro

Започната от zzbzz, 08-02-2017, 20:33:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zzbzz

Здравейте, имам проблем с моята машина
Apple Macbook Pro 2.5 intel core i5 / Memory 8 GB DDR3 /SSD 500 GB
Model:2012
Скоро го форматирах и му сложих SSD на мястото на харда. Никога до сега съм нямал проблем с него, и все пак реших да му сложа SSD и малко допълнително рам от 4 на 8 ГБ. Може би около месец беше супер машинката си работи страхотно, и така един ден го вкючвам и каквото и да напваря яко цикли, бави дори ми се случва да забива и да се наложи да го изключам принудително. Понеже ми се налага да работя с него всеки ден, онзи ден отново го форматирах и го преинсталирах преди това бях с El Capitan, а след последнатя преинсталация му сложих Yosemite но отново не работи добре и не знам какво да го правя, форматиран, преинсталиран и не работи добре цикли забива.... Ако някой има идея защо прави тия мурафети или може да ми предложи човек който може да го погледне и оправи ще съм ви благодарен много.

ggzy

Ако са две плочки паметта, пробвай само с едната, после само с другата...
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

zzbzz

#2
Цитат на: ggzy - 08-02-2017, 22:33:51
Ако са две плочки паметта, пробвай само с едната, после само с другата...
На рамта нали така? Да две по 4 са, още утре ще пробвам... преди малко един приятел ми каза да върна на Snow Leopard но не знам изобщо има ли смисъл...

zzbzz

Днес пробвах това с рамта но няма ефект, първо с едната плочка след това с другата, същата работа... цикли и работи бавно :(

ivan.nedyalkov

Каквa марка е SSD. Имаш ли включен sudo trimforce enable. Според мен проблема е в SSD. Има вариант ако RAM паметта ти са две различни да не работят синхронно (на една чистота) и когато едната се запълни тогава да се включва другата. Но аз съм със същия компютър и не те саветвам да слагаш нещо по надолу от El Capitan. Може да опиташ някакъв бенчмарк на SSD с каква скорост чете и записва.
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

zzbzz

Здравей, SSD-то е Samsung 850 EVO 500GB, не беше включен "sudo trimforce enable" трябва ли да е? Относно RAM паментта е 2 плочки "Kingston 4 gb type ddr3 1600mhz". Скоростта на четене и запис е различна но около 400 четене средно и запис 400 средно...  ::)
Sudo trimforce enable го включик но няма ралзика :( нз за какво е..

angelvn

Включва се още в началото при поставяне на диска и инсталиране на OS X-а. Грижи се за правилното маркиране на файловете (особено при триене) ако не ме лъже паметта.
Имах същото SSD на вече бившия ми MB Pro. Машината работи перфектно години наред.
UI designer and developer

zzbzz

Мисля че прпблемът е от SSD-то, върнах си отново стрият HDD и мака си работи сравнително по-добре...  ::)

angelvn

Преформатирай ссд-то, като инсталираш OS X пусни въпросната функция и виж как ще е. Ако няма промяна - прати го към сервиз. :)
UI designer and developer

dmsdee

Аз имам подобен проблем след последния ъпдейт на системата, работи сякаш не е с ССД, ами с нормален, умиращ хард. В момента е с macOS Sierra V 10.12.3, машинката е Macbook pro 15 early 2011. Тази въпросна отметка по време на ъпдейт дава ли я, защото нямам спомен да съм я виждала... но може и толкова да съм гледала де...
MacBook Pro 15" 2019 / iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017)

zzbzz

Ами в неделя ще го форматирам пак и ще го включа този път... надявам се има промяна.

zzbzz

Няма разлика понеже проблемът е идвал от кабела на HDD/SSD, т.е SATA3 кабела прави проблеми и от там забавя. Та ако някой има идея от къде може да се закупи такъв кабел в София може да сподели.  ::)

Kalinov69

Здравейте група,
Имам проблем с macbook pro late 2011. 
Проблема е следния: Както си разцъквах из интернет и зацикли... нито показалец на мишката, нито бутоните работиха
/функционалнитe/. След малко се изключи и от тогава-гредаа. Чува се звука при  вкл. появява се ябълката и зарежда до някъде, (дисплея е някък странен по време на зареждането-има  тунки сини линийки) след това черен екран и после на сивия екран замръзва и до там.
Пробвах всичко комбинации с cmd и нищо.
Преди три месеца му сложих SsD, но до сега нямах никакви проблеми. Мистерийка ми е няква. Моля Ви за помощ

Adamov

Най-вероятно проблемът е във втората видео карта, която най-вероятно е Radeon 6750M. Дай повече инфо за машината.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Kalinov69

Цитат на: Adamov - 23-03-2017, 13:09:24
Най-вероятно проблемът е във втората видео карта, която най-вероятно е Radeon 6750M. Дай повече инфо за машината.


Macbook Pro late 2011, i7 2.2, 256SSD, 4GB Ram, macOS Sierra и да Радеон е видео картата