Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 22:01:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 135
Total: 135

135 гости, 0 потребители

ПРоблем с клавиатуРата

Започната от LP, 14-01-2017, 18:28:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

LP

ЗдРавейте,
СигуРно вече се досещате какъв ми пРоблема. КлавиатуРата ми пише главно "Р" незавизимо дали натискам шифт или капслок, независимо дали току що съм си РестаРтиРал компютъРа или не и независимо дали пиша на киРилица или латиница. Изглежда като да е хаРдуеРен пРоблем, Даже сега забелязвам че ако пиша много бъРзо след всяко "Р" следващата буква също излиза голяма
Някой сблъсквал ли се е с такъв пРоблем до сега?
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

LP

Сега забелязах че клавиша "Р", "R"  Работи като Shift. Забелязах го като включих виРтуална клавиатуРа и го натиснах всички букви станаха големи. Дали това е накаква настРойка или клавиатуРата ми се е пРецакала?
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

ggzy

Развесели ме рано сутрин с твоя проблем. Мога да ти дам решение - преди да натиснеш Р натисни Capslock-а  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

streizar

Здравей
Имах подобен проблем на една стара клавиатура бях я разглобил за почитване и след това имаше един бутон който беше останал натиснат и няколко бутона неработеха няколко други изкарваха други символи предполагам и при теб има някой бутон натиснат и затова ти дава проблем провери си всички бутони
PowerBook G4 15" 667MHz PPC/1024MB RAM/60GB HDD/Mac OS X 10.4 - (DVI - Ti)
MacBook 13" 2.13GHz C2D/4GB RAM/120GB SSD/750GB HDD/Mac OS X 10.9
AirPort Extreme 5th Generation
iPhone 5S IOS 9.2

LP

Здравейте,
Не мисля че проблема е от задържан бутон, той винаги си работи, но работи и като Р и като shift. Единствения начин да напиша малко р е като натисна caps lock както е написал колегата по-горе но това не е решение на проблема. Правих някакъв smc reset с комбинация от клавиши но не свърши работа. Има и някакъв pram reset който предлагат от apple като решение ама не мога да го направя понеже там се задържат command option P и R преди началния звук но на мен R ми работи и за shift и не става. Което така като се замисля ми говори че проблема не е софтуерен защото се изразява и извън OS. Има подобни проблеми във форума на Apple но там се оплакват от цялата клавиатура в главни букви а не само един бутон. Правих ресет на настройките на клавиатурата на дефоут за клавишни комбинации не става. Правих нов потребител пак пише главно Р и вече се предавам
Моля ако някой е имал подобен проблем да пише. Склонен съм да си поръчам нова клавиатура но не знам дали проблема е от нея или софтуера или дъното защото не изглежда да има задържан бутон това се вижда на виртуалната клавиатура там ще покаже ако има нещо задържано.
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

5natch

По принцип сигурно вече си проверил, но нека все пак да кажа какво бих проверил аз със следните стъпки:

System Preferences -> Keyboard -> Shortcuts и натисни бутона Restore Defaults

LP

Да, с това започнах не оправя нещата. Написал съм по-горе че съм ресетвал клавиатурните шорткъти
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3