Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 02:01:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 103
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Apple Time Capsule A1355 смяна на диск

Започната от tito, 12-01-2017, 07:33:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tito

Добро утро , вчера ми изгърмя диска на тайм капсулата и въпроса ми е с какъв диск мога да го заменя. Четох че има и някакъв топлинен сензор който е залепен за оригиналния диск, задължително ли трябва после пак да се залепи. В общи линии някой сменял ли е диск или да не се мъча и да го нося в някой сервиз?
Благодаря предварително на отзовалите се
Хубав ден

Константин

Виж този линк:
https://www.ifixit.com/Guide/Apple+Time+Capsule+Model+A1302+Hard+Drive+Replacement/2750

там достатъчно добре описват целият процес.
Обаче ше ти е нужен heat gun, те са така залепени че без това няма да можеш да го отвориш, ще се счупи.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

tito

OK мерси за линка. Последен въпрос спрял съм се на този хард диск Western Digital Caviar Red 3.5" 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EFRX. Въпроса ми е дали е съвместим и дали е добър? Ако ми препоръчате някой друг ще съм благодарен:)

Fifata

Капсулата работи със всякакъв диск, аз моята дори я купих счупена без диск и после съм слагал поне 2-3 вида дискове.
За разглобяване е ужас... Много е тъпо направено! Внимавай с датчика за температурата който е върху хард диска залепен, че ако го скъсаш, после ще ти дава грешка и ще върти все на макс.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Цитат на: tito - 12-01-2017, 09:49:05
OK мерси за линка. Последен въпрос спрял съм се на този хард диск Western Digital Caviar Red 3.5" 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EFRX. Въпроса ми е дали е съвместим и дали е добър? Ако ми препоръчате някой друг ще съм благодарен:)

На този сайт е указано че диска трябва да бъде 5400 оборота за да работи. Това е много важно, иначе просто няма да тръгне. Консумацията във всички Apple продукти е под особенно внимание и сбалансирано за да работи стабилно и да е с ниско енергопотребление.

Аз така на моя мак исках да сложа диск на 7200 rpm вместо DVD и той не заработи, като външен диск е окей. но за вграден не става.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Е аз как ползвам 7200рпм хард на time capsule?
И до сега в няколко мака съм сменявал дискоте и никога не съм гледал дали е на 5400 или на 7200 или нещо подобно. Май някъде другаде ти е бил проблема с ДВД-то.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

За тайм капсула е препоръка доколкото разбирам, не съм го тествал и ако работи, то това е чудесно.
Я моят случай диска е 2.5 инча Хитачи на 7200 оборота ( не говоря за desktop Макове, става дума за лаптопи. Не заработи със 7200 оборота диск, реших че е заради консумацията, не мога да твърдя че друг няма да работи, просто малки дискове на 7200 оборота са рядко срещани и много скъпи. Купих го в Амазон и цената му беше $90, което е много скъпо за диск, 2 ТБ на 5400RPM струва $80.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Капсулата е с 3.5 инчов хард диск, не с 2.5 диск.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Цитат на: Fifata - 12-01-2017, 16:14:12
Капсулата е с 3.5 инчов хард диск, не с 2.5 диск.

Точно така, този модел е с големите дискове! Грешката е моя че написах относно това че те така казват, прочетох внимателно, това е препоръка!Новите Time Capsule са с малки дискове 2.5"
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.