Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 14:23:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 140
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 112
Total: 114

112 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Update Mac OS X

Започната от MFemale, 07-01-2017, 13:19:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MFemale

Здравейте,

Имам проблем със Safari (5.1.10) - не поддържа gmail, ограничения в Youtube и др. Аз съм с MacBook, Mac OS X (10.6.8). Имам проблем и с ъпдейт на OS-a. В Apple Support при всеки опит за ъпдейт, изисква по-стара версия.
Можете ли да помогнете. Благодаря предварително.
Успешна година на всички!

F.

Fifata

Нищо не се разбра, нито с какъв Макбук си, нито какво точно искаш да направиш.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

MFemale

MacBook 13", искам да обновя софтуера си, за да нямам проблеми с браузера. Как да го направя. Благодаря!

MFemale

Mac Os  X e 10.6.8

Fifata

Макбук 13 означава, че имаш лаптоп с 13 инча дисплай.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Доколкото се разбира мака е стар, възможно иска да се обнови, но не се получава, преди всички MacOS бяха платени и явно има някакв проблем с обновяването.
Може би ако се инсталира друг браузер да се оправят нещата, защото със Сафарито няма да стане ако не се обнови до Mountain lion например.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

iPeichiny

Цитат на: MFemale - 07-01-2017, 13:38:42
Mac Os  X e 10.6.8
Коя година е модела?
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

MFemale

Годината е 2009.

Константин

#8
Цитат на: MFemale - 07-01-2017, 18:52:29
Годината е 2009.

Ето го официалния отговор за твоят проблем, не можеш да се обновиш направо на Sierra. Обнови се до El Capitan и след това до Сиера ако желаеш!
https://discussions.apple.com/thread/7678883?start=0&tstart=0
"The Sierra update instruction states: "If you're running Snow Leopard ( 10.6.8 ) and your Mac supports macOS Sierra, you will need to upgrade to El Capitan first. "

Ето ти линк за Капитана:
https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

MFemale

Не се обновява, изисква по-стара версия. Така стигнах до OS X Lion 10.7.1., която е следващата версия след моята, и отново не стана - изисква 10.7.
Какво друго  мога да опитам?
Благодаря предварително.

Константин

Възможно нещо не е наред със самата система, ако не може да се обнови нормално.
А какви грешки дава? Виж все пак старите версии на Mac OS не са безплатни, и съответно е нужно да се купят, преди да се инсталират.
Мисля че е по-добре в този случай да си намериш или направиш инсталационен диск със Сиера и да го инсталираш на чисто, а не върху стара OS.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

MFemale

 Не дава грешка, но при обновяване иска да имам по-старата версия и така стигнах до 10.7. Преслушах го с Disk Utility, казва, че всичко е ОК. Винаги съм се обновявала автоматично, но отдавна не съм пипала нищо по моето момче и ми се сърди сега нещо. С право. Осъзнах, че го обичам много и искам да се сдобрим.
Поставя ми условия обаче да се обновя.
Това с инсталирането на Сиера на чисто лесно ли се прави? Моля за насока. Благодаря отново!

dreben

Здравейте,
Да, лесно се прави, но предварително трябва да съхраните ценната за вас информация на отделен HD, или на отделен дял. След което дялът на който ще инсталирате "Sierra" се форматира и за около 40мин. имате работеща ОС.
Ако сте от Варна, нещата могат да се случат много бързо и без проблемно. Успех!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Константин

Цитат на: MFemale - 09-01-2017, 10:52:39
Не дава грешка, но при обновяване иска да имам по-старата версия и така стигнах до 10.7. Преслушах го с Disk Utility, казва, че всичко е ОК. Винаги съм се обновявала автоматично, но отдавна не съм пипала нищо по моето момче и ми се сърди сега нещо. С право. Осъзнах, че го обичам много и искам да се сдобрим.
Поставя ми условия обаче да се обновя.
Това с инсталирането на Сиера на чисто лесно ли се прави? Моля за насока. Благодаря отново!


Въпросът беше дали има проблеми със системата, а не с диска. Явно има нужда от обновяване на чисто.
Това се прави по следният начин, изтегля се инсталация на Mac OS Sierra, инсталира се програма DiskMaker_X и с нейна помощ се създава USB флашка или диск от който после се стартира и се инсталира ( не ъпгрейтва) системата. Но това е работа за човек, който го е правил и разбира се, предварително се съхрани всичката информация от диска кояето е нужна ( документи, файлове, музика, видео и т.н.) на външен диск.
Както споменава колегата от Варна, това е начина.
В София има компании които могат да го направят професионално, разбира се срещу заплащане. Ако някой от форума може да помогне безвъзмездно ще бъде чудесно!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

MFemale

  Не зная как да установя дали има проблем със системата. Наблюдавам го от известно време, че забавя отварянето на програми, датата и часът се сменят след 3 часа, от 3 седмици в Youtube не отваря на пълен екран прозореца, в Gmail както всичко беше наред, извендъж ме върна в трети клас с много стара версия....и всички искат обновление на браузера.
Ползвала съм професионални услуги преди време. Респект към професионалистите.
Определено няма да се справя сама. В София се намирам.
Благодаря ви за отговорите.