Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 02:31:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 103
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 88
Total: 88

88 гости, 0 потребители

TPlink Wifi Range extender и Airport Extreme...

Започната от arnold, 31-12-2016, 18:04:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Купих си въпросната джаджа модела е AC750, за да си разширя малко покритието към кухнята. Получава се следното - настроил съм го да излъчва същата мрежа (същото SSID) , на моменти обаче може би около 50% от случаите, когато отида там и телефона ми (iphone 6) трябва явно да се прехвърли от Airport-а към TPLINKA и увисва... прехвърля на 4G и така докато не го закача ръчно аз. Някакви идеи как да рзареша случая? Другия ми телефон (не епъл) не го прави... Или ако го направи то е много много по-рядко. Ако настроя TPlink-a да лъчи друга мрежа с друго име дали ще се реши проблема?
Real Mac mini

Wyatt Earp

#1
Аз пробвах подобно решение - TP range extender-a с рутер TP Arcer C2 и накрая се отказах - мак-а ми постоянно губеше мрежата. Пробвай да изключиш автоматичния избор на ширина на канала (ако настройките на екстендера го позволяваха) остави го само на 20MHz. (за 2.4GHz мрежа) Това при мен решаваше частично проблема - имаше някаква несъвместимост между TPlink Arcer C2 и apple устройствата. Бях намерил firmwar update на руския TP сайт който трябваше да реши проблема, предполагам това засяга и екстендера.
Като вариант пробвах екстендера на 5GHz мрежа - беше по-стабилен, но не покриваше разстоянията които ми трябваха. Накрая се отказах и смених рутера с Mikrotik - стабилна мрежа с добър обхват и без екстендер. Успех с тестовете.
Air, Macbook Air.

arnold

НЯкак си се оправи само... ;D
Real Mac mini