Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 23:02:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 107
Total: 107

107 гости, 0 потребители

Macbook Air - дали си заслужава?

Започната от AStratev, 16-12-2016, 17:35:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AStratev

Здравейте колеги!
След близо 3 години на левия бряг (да се чете като Windows) реших отново да се завърна.
Този път искам да си закупя нов Macbook Air.. разбрах, че са ги спрели миналата година и на тяхно място за подновили Macbook серията.
Днес проверих, че $ е стигнал 1.877лв.. Базисната конфигурация от 2015год. с i5 процесор, 8GB RAM и 128GB SSD е оценена на 999$ от Apple, което прави около 1865лв.
В повечето вериги магазини за техника този макбук в момента върви за 1900лв.
Заслужава ли си според вас? (Не мога да преценя коледно намаление ли е)

Константин

Здравей, дали си заслужава сам решаваш, зависи какво искаш да правиш, но дори и да имаш Air, следващите 5-7 години ти ще го ползваш безгрижно.
Мога да те посъветвам и друг вариант:
http://www.apple.com/shop/browse/home/specialdeals/mac/macbook_air/13
Мисля че става въпрос за 13 инчов нали!
Apple Certified Refurbished са изгодни и са си с гаранция, валидна е и в България!

Аз съм с MacBook Pro 15" Early 2011 и до ден днешен си ме устройва, сложих му 16GB RAM и 256GB SSD + 2TB втори диск вместо DVD и като гледам още година две ще си работи. Call of Duty 4: Modern Warfare  си я играя без проблем!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

AStratev

Въпросът ми е дали цената е ОК за България?  :angel:

faire

http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Air
Съветът на macrumors е категоричен - don't buy. Или ще го ъпдейтнат съвсем скоро, или ще го премахнат от продуктовата линия и ще запазят само MacBook. Цената в БГ за последните еъри е повечко от нужното според мен. 2 бона и да го пишат като промоция, не е. Промоция е като бяха по 1500-1600 предишните (2014). Беше специално за РД на iStyle мисля.. Може и за Коледа да пуснат нещо. Но за мен в момента си разчистват склада.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Henshiro

ами като гледам тия препоръчват да си купим новото про с тъча :D което е пълно безумие...при това скъпо.

колега, прецени си дали ще ти трябва и за какво ще го ползваш. Аз съм с такъв и чаках до черен петък за да го взема. Машинката е чудесна.. за мойте нужди, който са браузване, писане, едитване на някакви малоумни картинки, малко видео, учене и скриптове за да си върша работата ми е супер. Батерията ти е супер, здраво е като танк и е последното дето има маг сейф... мани не ги слушай тия сайтове.. ако няма да правиш мега, ултра про работи си е направи чудно. моят съвет е да изчакаш до някакви коледни оферти. забравих още един плюс....имаш слот за сд карта, която ако не ползваш за снимки, можеш да сложиш като мене един JetDrive 128GB и си направо златен за всякакви глупости :) аз лично препоръчвам.. избора винаги си е твой все пак :)

AStratev

Трябва ми за ,,в леглото". Имам мощна настолна конфигурация за всичко останало. Преди години пак имах Air и ми вършеше чидесна работа. Ще го ползвам за преводи, четене на учебници и филми.

Въпросът ми е по-скоро ориентиран към цената.. останал съм с впечатление, че в България е много, много надута. И не мога да преценя тази нормална ли е или пак е скъпичко..
Нали знаете - българинът най се притеснявя да не умре гладен и да не се прецака (с пари)..

Константин

Цената в България е хубава сега, защо не се знае.но така или иначе ако имаш нужда от този компютър, вземи си го, така или иначе ако решиш да го махнеш ще му вземеш добра цена.
Ако искаш да не се минеш, то тогава никога нищо няма и да си купиш, както се казва:)

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Henshiro

колегата е прав. и да не ти хареса нещо винаги можеш да го проадеш с минимална загуба. изчакай на коледа да намалят, но вземи този с интернационалната клавиатура. струва повече от този с българската такава

AStratev

Няма какво да не ми хареса, освен цената  ::)
Мислите, че на 25.12.16 ще са намалени?

Константин

Трудно е да се предполага в България какви ще са цените на Apple, все пак цената която е в САЩ като добавиш данък и мито и транспорт примерно, ето ти и по-висока от там.
Затова ти предложиш да си купиш Refurbished, цената е по-ниска и си е с гаранция. Това че е такъв не означава че е дефектирал, мисля че знаеш!
Успех
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

AStratev

Благодаря на всички за отговорите :)

AStratev

От много мислене (в извън работно време) съм чувал, че боли глава.
Направо минах днес покрай един магазин и си го прибрах вкъщи лаптопа..  ::)

Константин

Честито!!! Успех с настройването и инсталирането на всичко! Има отделна тема която съм създал за софтуер, където можеш да намериш много неща, разбира се аз предпочитам да си ги купувам и моите са лицензирани, но като за тест можеш да си изтеглиш от облака ми:)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Henshiro

честито колега :) със здраве да си го "гнявиш" :) аирче ли взе

AStratev

Цитат на: Henshiro - 18-12-2016, 17:41:53
аирче ли взе

Да. Реших, че в крайна сметка най-много ми допада. Загледах и новите MacBook, но са ми прекалено малки. А и да не говорим, че с това странно USB..