Страници: 1 ... 34 35 [36] | Надолу Начало - СОФТУЕР И ОС - MAC OS SOFTWARE (Прочетена 181820)

NewToApple

Здравейте,

Имате ли продуктите на Адобе които да могат да вървят на М1 процесор?
back to top

kocetokz

Здравейте,

Имате ли продуктите на Адобе които да могат да вървят на М1 процесор?
Здравей, доколкото разбирам е съвместим със новите процесори, поне така пише в този линк:
https://helpx.adobe.com/creative-cloud/system-requirements.html

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.
back to top

NewToApple

Да, но са пробни, трябва да се кракнат с нещо. Аз имах предвид дали нямате кракнати или нещо, с което да се кракнат.
back to top

kocetokz

Не виждам да се споменава за крак във въпроса ти по-горе.

В облака има кракове, казва се adobe zii
търси в основният корен, папка TEMP, там е всичко ново неотсортирано.
Линк към облака ми в началото на темата.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.
back to top

angelovarna

Всички продукти на Адоб вървят на компютри с М1+ процесор.
Като изтече пробния период просто си плати, което искаш да ползваш.

UI designer and developer
Macbook Air M1 Gold
back to top

Adamov

Това с плащането на софтуера е много тънка материя. Като цяло съм съгласен с Ангел. Щом ползваш софтуер (като пакета на Адоби), който ти изкарва пари и го ползваш редовно, тогава няма по-нормално нещо от това, да се плати. Аз също плащам нещата, които ползвам редовно. Но от друга страна Photoshop и Illustrator са ми кракнати. Защото Ps го ползвам в редките случаи, когато искам да ретуширам фотосесия (уви, снимам все по-рядко), а Ai ми трябва в моментите, в които имам нужда да си ъпдейтна CV-то, защото съм го правил именно там. И 2те програми се инсталират само когато ми потрябват и не стоят на компютъра.

Apple MacBook Air M1
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 7
Apple TV 4th
Apple HomePod
Apple AirPods 2nd
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd
back to top

bluesky

В добавка.
Всеки нормален е на мнение, че Софтуерът за работа трябва да е закупен легално. Нищо по-правилно няма принципиално.

Голямото "НО" обаче опира в корпорациите, които "произвеждат" Софтуер. Те използват бедните програмисти безпросветно и експлуатацията им е жестока, само срещу "заплатка".

А Продуктите на практика са ОБЩЕСТВЕНИ, по определение.
Частно-собственически са обаче ПОЛЗИТЕ от иначе обществената Собственост, (логически и на практика).

Ескимоският "капитализъм" не е способен да реши и никога няма да го направи доброволно... своят Първи и ОСНОВЕН въпрос -  Обществените Неща в Света се експлоатират частно-собственически. Това е неправилно в корен и несправедливо И от морална гледна точка.

Затова - обратно в по-малката Тема - след като Софтуерът, (и истинските му Създатели), се третират по този начин, то всеки за Себе Си решава къде е тънката граница между "закон и морал".

19 стотинки от Мен... Grin
back to top

zlia

Това с плащането на софтуера е много тънка материя. Като цяло съм съгласен с Ангел. Щом ползваш софтуер (като пакета на Адоби), който ти изкарва пари и го ползваш редовно, тогава няма по-нормално нещо от това, да се плати. Аз също плащам нещата, които ползвам редовно. Но от друга страна Photoshop и Illustrator са ми кракнати. Защото Ps го ползвам в редките случаи, когато искам да ретуширам фотосесия (уви, снимам все по-рядко), а Ai ми трябва в моментите, в които имам нужда да си ъпдейтна CV-то, защото съм го правил именно там. И 2те програми се инсталират само когато ми потрябват и не стоят на компютъра.
Искаш да кажеш, че за ретуширане не можеш да си намериш заместител( GIMP или pixelmator за 50$), предполагам и за CV-то също може или просто не си го прави на илюстратор. Това са оправдания, които споделени публично изглеждат като “ ама аз само да попитам” :-) Само да кажа и аз пиратствам( главно музика и филми), но не се оправдавам ;-)

А па другия пост за “лошия капиталист” в стил “всеки сам си преценя” не заслужава коментар. За съжаление тази форумна платформа няма индивидуален бан и трябва да ги чета :-(

Sent from my iPhone using Tapatalk
back to top

bluesky

Така е. Чети, чети... Нали това ти е и пряката работа - да слухтиш Форума. Grin
back to top

Adamov

Zlia, не, не искам да кажа нищо такова. Платени варианти винаги има. Ама ми трябват много рядко и затова не си плащам. А пък най-малкото, което правя е да се оправдавам Grin Grin щото и аз пиратствам филми (плащам си и стрийминг платформи за филми). Ако съм прозвучал все едно се оправдавам то е защото или не съм се изразил правилно, или ти не си ме разбрал правилно. Музиката си я плащам (apple music и всичко останало си купувам на винил).

Последна редакция: 29-12-2021, 13:25:06 от shaman

Apple MacBook Air M1
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 7
Apple TV 4th
Apple HomePod
Apple AirPods 2nd
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd
back to top

angelovarna

Съгласен съм със zila.
Pixelmator Pro върши чудесна работа за снимки, че дори и за дизайн. Постоянно и активно се подобрява. Изключително добре е оптимизиран за мак - много лек и поддържа всички новости, нещо, което не може да се каже за продуктите на Адоб.
Adobe цяла година не успяха да изкарат нормално работещи версии на продуктите си за М1, а конкурентните фирми, с в пъти по-малки екипи бяха готови още с появата на М1. Да не говорим колко по-бъгав и нестабилен е софтуера им (на адоб).

СВ-то си аз съм го правил последно (преди не помня....няколко години са) във вид на HTML документ с няколко иконки, които ползвам за връзки към профилите ми по различните сайтове. Този документ като го отворя, лесно се експортва в Сафари като PDF файл.
Така не ми е необходим огромен софтуер, за едно така наглед просто документче.
Не малка част от хората си правят св-тата с безплатен офис пакет.

Иначе ако те устройва и държиш завинаги да правиш документа с Илюстратор...пускаш си абонамент за 1 месец, сменяш 2 думи за 24евро и си готов. Какво му плащаш? Smiley
Някой ден като направиш редизайн на СВ-то си може да смениш Илюстратора с нещо безплатно, без това да вреди на визията, а напротив, дори да помогне. Пък и ето още една причина да впишеш "мога да работя със софтуер Х" в СВ-то. Wink

Оправдания "ама аз ще го ползвам само за малко", "то всъщност не ми трябва ама да има", "какво толкова ще им стане"...са за съжаление типично балкански и грозни.
Нещо като ти трябва, ако ще и за минута да е - плащаш си. Така тъкмо ще ти стане и по-ясно до колко реално ти е нужен този инструмент или може да прибегнеш до друг.

И да, и аз имам пиратски филми, но просто поради факта, че няма откъде да се сдобия с техни легални дигитални копия (особено за тези на български). Защо на български? Заради лапето основно. Иначе всичко, което ни е харесало от киното (не пропускаме филм почти, а за някои прожекции се връщаме по няколко пъти - като например новия филм Енканто), се купува веднага като излезе за AppleTV.
Чуждият труд трябва да се уважава, за да бъде и нашият собствен уважаван. Нещо, за което колкото по-рано узрее като идея българина, толкова по-скоро ще му се подобри съществуването.

UI designer and developer
Macbook Air M1 Gold
back to top
« назад напред » Страници: 1 ... 34 35 [36] | Нагоре
Начало - СОФТУЕР И ОС - MAC OS SOFTWARE (Прочетена 181820)
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: