Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 15:52:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 92
Total: 93

92 гости, 1 потребител
veskop

MAC OS SOFTWARE

Започната от Константин, 15-12-2016, 20:13:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NewToApple

Здравейте,

Имате ли продуктите на Адобе които да могат да вървят на М1 процесор?

Константин

Цитат на: NewToApple - 26-12-2021, 14:16:43
Здравейте,

Имате ли продуктите на Адобе които да могат да вървят на М1 процесор?
Здравей, доколкото разбирам е съвместим със новите процесори, поне така пише в този линк:
https://helpx.adobe.com/creative-cloud/system-requirements.html
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

NewToApple

Да, но са пробни, трябва да се кракнат с нещо. Аз имах предвид дали нямате кракнати или нещо, с което да се кракнат.

Константин

Не виждам да се споменава за крак във въпроса ти по-горе.

В облака има кракове, казва се adobe zii
търси в основният корен, папка TEMP, там е всичко ново неотсортирано.
Линк към облака ми в началото на темата.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

angelvn

Всички продукти на Адоб вървят на компютри с М1+ процесор.
Като изтече пробния период просто си плати, което искаш да ползваш.
UI designer and developer

Adamov

Това с плащането на софтуера е много тънка материя. Като цяло съм съгласен с Ангел. Щом ползваш софтуер (като пакета на Адоби), който ти изкарва пари и го ползваш редовно, тогава няма по-нормално нещо от това, да се плати. Аз също плащам нещата, които ползвам редовно. Но от друга страна Photoshop и Illustrator са ми кракнати. Защото Ps го ползвам в редките случаи, когато искам да ретуширам фотосесия (уви, снимам все по-рядко), а Ai ми трябва в моментите, в които имам нужда да си ъпдейтна CV-то, защото съм го правил именно там. И 2те програми се инсталират само когато ми потрябват и не стоят на компютъра.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

В добавка.
Всеки нормален е на мнение, че Софтуерът за работа трябва да е закупен легално. Нищо по-правилно няма принципиално.

Голямото "НО" обаче опира в корпорациите, които "произвеждат" Софтуер. Те използват бедните програмисти безпросветно и експлуатацията им е жестока, само срещу "заплатка".

А Продуктите на практика са ОБЩЕСТВЕНИ, по определение.
Частно-собственически са обаче ПОЛЗИТЕ от иначе обществената Собственост, (логически и на практика).

Ескимоският "капитализъм" не е способен да реши и никога няма да го направи доброволно... своят Първи и ОСНОВЕН въпрос -  Обществените Неща в Света се експлоатират частно-собственически. Това е неправилно в корен и несправедливо И от морална гледна точка.

Затова - обратно в по-малката Тема - след като Софтуерът, (и истинските му Създатели), се третират по този начин, то всеки за Себе Си решава къде е тънката граница между "закон и морал".

19 стотинки от Мен... ;D

zlia

Цитат на: Adamov - 29-12-2021, 09:17:11
Това с плащането на софтуера е много тънка материя. Като цяло съм съгласен с Ангел. Щом ползваш софтуер (като пакета на Адоби), който ти изкарва пари и го ползваш редовно, тогава няма по-нормално нещо от това, да се плати. Аз също плащам нещата, които ползвам редовно. Но от друга страна Photoshop и Illustrator са ми кракнати. Защото Ps го ползвам в редките случаи, когато искам да ретуширам фотосесия (уви, снимам все по-рядко), а Ai ми трябва в моментите, в които имам нужда да си ъпдейтна CV-то, защото съм го правил именно там. И 2те програми се инсталират само когато ми потрябват и не стоят на компютъра.
Искаш да кажеш, че за ретуширане не можеш да си намериш заместител( GIMP или pixelmator за 50$), предполагам и за CV-то също може или просто не си го прави на илюстратор. Това са оправдания, които споделени публично изглеждат като " ама аз само да попитам" :-) Само да кажа и аз пиратствам( главно музика и филми), но не се оправдавам ;-)

А па другия пост за "лошия капиталист" в стил "всеки сам си преценя" не заслужава коментар. За съжаление тази форумна платформа няма индивидуален бан и трябва да ги чета :-(


Sent from my iPhone using Tapatalk

bluesky

Така е. Чети, чети... Нали това ти е и пряката работа - да слухтиш Форума. ;D

Adamov

#534
Zlia, не, не искам да кажа нищо такова. Платени варианти винаги има. Ама ми трябват много рядко и затова не си плащам. А пък най-малкото, което правя е да се оправдавам ;D ;D щото и аз пиратствам филми (плащам си и стрийминг платформи за филми). Ако съм прозвучал все едно се оправдавам то е защото или не съм се изразил правилно, или ти не си ме разбрал правилно. Музиката си я плащам (apple music и всичко останало си купувам на винил).
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Съгласен съм със zila.
Pixelmator Pro върши чудесна работа за снимки, че дори и за дизайн. Постоянно и активно се подобрява. Изключително добре е оптимизиран за мак - много лек и поддържа всички новости, нещо, което не може да се каже за продуктите на Адоб.
Adobe цяла година не успяха да изкарат нормално работещи версии на продуктите си за М1, а конкурентните фирми, с в пъти по-малки екипи бяха готови още с появата на М1. Да не говорим колко по-бъгав и нестабилен е софтуера им (на адоб).

СВ-то си аз съм го правил последно (преди не помня....няколко години са) във вид на HTML документ с няколко иконки, които ползвам за връзки към профилите ми по различните сайтове. Този документ като го отворя, лесно се експортва в Сафари като PDF файл.
Така не ми е необходим огромен софтуер, за едно така наглед просто документче.
Не малка част от хората си правят св-тата с безплатен офис пакет.

Иначе ако те устройва и държиш завинаги да правиш документа с Илюстратор...пускаш си абонамент за 1 месец, сменяш 2 думи за 24евро и си готов. Какво му плащаш? :)
Някой ден като направиш редизайн на СВ-то си може да смениш Илюстратора с нещо безплатно, без това да вреди на визията, а напротив, дори да помогне. Пък и ето още една причина да впишеш "мога да работя със софтуер Х" в СВ-то. ;)

Оправдания "ама аз ще го ползвам само за малко", "то всъщност не ми трябва ама да има", "какво толкова ще им стане"...са за съжаление типично балкански и грозни.
Нещо като ти трябва, ако ще и за минута да е - плащаш си. Така тъкмо ще ти стане и по-ясно до колко реално ти е нужен този инструмент или може да прибегнеш до друг.

И да, и аз имам пиратски филми, но просто поради факта, че няма откъде да се сдобия с техни легални дигитални копия (особено за тези на български). Защо на български? Заради лапето основно. Иначе всичко, което ни е харесало от киното (не пропускаме филм почти, а за някои прожекции се връщаме по няколко пъти - като например новия филм Енканто), се купува веднага като излезе за AppleTV.
Чуждият труд трябва да се уважава, за да бъде и нашият собствен уважаван. Нещо, за което колкото по-рано узрее като идея българина, толкова по-скоро ще му се подобри съществуването.
UI designer and developer

Adamov

Здравейте, някой да има Rosetta Stone: Learn Languages?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Константин

#537
Цитат на: Adamov - 25-04-2022, 11:10:10
Здравейте, някой да има Rosetta Stone: Learn Languages?
В облака има следното:
RosettaStone 5.0.37 + All Languages
намира се в папка Unsorted

Версията е стара и е 32 битна, незнам дали ще работи на Каталина
по-нова няма.
Има една платформа, Румънци са разработчиците и:
Mondly
https://stacksocial.com/sales/mondly-lifetime-subscription-all-languages
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

tito

Здравейте, някой да има работеща Filmora за Monterey 12.6. Пробвах с Филмора 9.4.5.15 , но не иска да тръгне.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Лека вечер

ValDenev

Цитат на: tito - 19-10-2022, 19:21:13
Здравейте, някой да има работеща Filmora за Monterey 12.6. Пробвах с Филмора 9.4.5.15 , но не иска да тръгне.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Лека вечер

https://www.torrentmac.net/?s=Filmora
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X