Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 20:45:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

iPhone 7 или iPhone 7 Plus

Започната от aciddroller, 29-11-2016, 23:45:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

aciddroller

Здравейте,
От много години нямам iPhone и сега мисля пак да се завърна към iOS.
Но се чудя дали да е iPhone 7 или iPhone 7 Plus.
Освен размера на екрана, който е леко казано огромен на Plus-a, дали си заслужава или да си взема малкия вариант.
Другото което гледам, е дали да е 128 или 256gb.
Моля ви за мнение.

faire

Когато обявиха 6 и 6+ бях в същата дилема. Но тогава ги нямаше още по магазините. Играх си да принтирам макети на двата размера и като видях огромната разлика, избрах малкия. Взех го на преордър директно от Епъл, бях много доволен от избора. Като се появиха по магазините и разгледах големия на живо, си казах "кой ще я купи тая лопата". Страшно огромен ми се видя. След няколко месеца (мисля, че беше март) ползване и още 4-5 срещи с Плюса тук-там, нещо ми прищракна и реших да го взема. Намерих много изгодна оферта в олх за почти нов телефон с активиран епъл кеър и смяната ми излезе без доплащане.
С размера свикнах за седмица и не вярвам повече да се върна на малкия. Накратко плюсовете на големия са:
- по-голям дисплей :) особено за много гледане на видео (ютюб) е страхотен. По-висока резолюция (има значение при разглеждане на снимки и видео).
- много по-добра батерия. Изкарваше ми 30-50% повече от малкия. Друг е въпросът, че с иОС10 епъл нещо се оакаха и рязко спадна живота на батерията, даже при 6с и хардуерни проблеми се проявиха. За 7 плюс чета страхотни коментари за батерията. Изкарва супер много.
- двойна камера. Ако снимаш често, ще го оцениш. Особено и боке-ефекта за портрети и замазване на фона (ала дслр).

С малкия ще можеш да правиш почти всичко с една ръка. С големия няма да е така. Например ето сега почнах да пиша този пост с една ръка, но се измъчих след второто изречение. Иска си свикване и по-различен захват - кутрето придържа отдолу, палецът работи с дисплея, а останалите 3 пръста стоят точно под телефона, а не го захващат от лявата страна.

В момента съм с 6с+ и всеки път като хвана малкия, ми прилича на играчка :) Та с всичко се свиква, но големият дисплей е страхотен. Имаш повече екранно пространство (виждаш повече съдържание от приложенията) и почти всички Сток програми работят в landscape. Първоначално това ме дразнеше (след като години наред бях свикнал да не ми се върти хоум скрийна като на андроид), но и с това свикнах, че даже и ползвам понякога :)
Ако не те е страх от по-големия размер и тежина, скачай на плюса.

И определено 128гб! 256 са невъзможни за запълване.

Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

aciddroller

Благодаря много за изчерпателният отговор.
Днес си поръчах с 128гб с матиран гръб и големия размер.

kmonev

Аз минах от 6 на 7+, само ще кажа че малкия ми се струва като играчка в момента. Батерията е един ден при интензивна работа. Камерата и скоростта на реакция обаче ... един път
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/