Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 01:57:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 129
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 115
Total: 115

115 гости, 0 потребители

Как да направя Upgrade от 10.8 до 10.10 най-безболезнено?

Започната от sclera_bg, 04-11-2016, 11:36:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Машината от подписа за мен е като добре наточен инструмент - винаги поддържан в отлично състояние и на който мога да разчитам (и с който в края на краищата си изкарвам хляба). За съжаление ми се налага upgrade на OS-а поради изискване за инсталация на нов софтуер (PackZ). В момента съм на 10.8.5 и целта е да стигна до 10.10.5 (на която са повечето колеги в офиса - но там случая е друг, едни са на машини, дошли с нея, а други се ъпгрейдваха, когато това беше актулната OS на Apple) и не по-нагоре (заради други софтуери, екстензии и плъгини, които пък не работят на по-високи версии ;) ).

Моля дайте съвет как да направя процедурата, така че (ако може) да запазя инсталираните приложения в най-голяма степен. В момента свалям някакво Yosemite.iso съдържащо 10.10.1, но честно казано изобщо си нямам и представа какво да правя по-нататък - все още съм в ерата на инсталационните DVD-та  ;D а и за последен път съм си преинсталирал машината преди повече от три години и то направих clean install. Иска ми се да запазя инсталираните и конфигурирани Photoshop и Illustrator, защото пак по гореизборените причини (плъгини и екстеншъни) в цялата компания работим на Photoshop 14.2.1 и Illustrator 17.1.0 (чистите CC версии, които не ъпгрейдваме към актуалните в момента) и не съм сигурен че при инсталация на чисто ще могат да се инсталират точно тези версии.

Разбира се че имаме IT компания, която се "грижи" за машините, но (мое мнение) хората са много зле на тема MAC OS, а пък аз имам възможността (и привилегията) да се грижа сам за компютъра си ;)

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

faire

При ъпдейт всичко се запазва, както е било. Така че зареди исо-то, инсталирай и после в ап стора ще ти излезе като ъпдейт последната 10.10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

sclera_bg

Upgrade-вах смело и вече съм с "чисто нова" 10.10.5 (онова iso, което свалих не можах да го "подкарам", но от залива свалих имидж на 10.10.3 който беше подготвен за да се сложи на USB флашка с disk utility) и съм приятно изненадан от факта че цялата "свинщина" на компютъра ми беше запазена (дори уникално разхвърляния ми десктоп). Всичко работи на 6.

Само ми е чоглаво с новите (за мен - все пак ги гледм от един ден) системни шрифтове....

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

faire

Супер е шрифта, бързо ще свикнеш :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.