Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 11:13:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 150
Total: 150

150 гости, 0 потребители

Тоя път се оляха с цените

Започната от Морт, 28-10-2016, 03:30:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vdobrev

Аз си взех 13" 2015г с 2.9GHz/8GB/512GB za 3889лв с безплатни слушалки Beats Solo 2 (които веднага дадох на дъщеря ми, не ми харесва качеството). 2016г еквивалента е 4520лв.
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey

ivoodoo

Дано и новият imac не е такава пръчка, не виждам на какво казват "про" в тая машина. Ще го изчакам imac-a да видим, но и аз май ще отида на imac 2015.

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

patchosan

Какво мислите за статии като тази?

Ограничението от 2 до 4 USB-C порта е безумно.
На цялата им "хубост" нямаш SD card slot и MagSafe...

Review: CalDigit USB-C Dock – an okay solution for MacBook Pro owners, if you're willing to make compromises

https://9to5mac.com/2016/11/14/caldigit-usb-c-dock-review-macbook-pro-video/
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

vdobrev

#19
@patchosan
За мен лично таз годишните Про-та са стъпка назад и затруднение и неудобство. Премахването на портовете, които се използват толково широко в момента е безумие! Значи намаляват обема и теглото, махат портовете, и вдигат цената. Хайде сега да си купим и докове за по $150 допълнително, или пък м-найси вида преходници.

С моят 13" 2015 отивам на среща/презентация при клиенти и си го нося в калъф, само лаптопа. Включвам се в прожектора през HDMI, обменям файлове с клиента от USB флашки. В къщи мога да си го включа директно към ТВ-то пак по HDMI. И още, радиото в колата е с SD карта - пъхам си я в лаптопа, слагам си музиката, или пък най-новите карти на навигацята. Хайде сега чакай да видя къде оставих външния SD reader - в къши ли, в офиса ли, на вилата ли...

Не мога и не искам да си представя как отивам при клиент, и почвам да вадя преходници и докове... започват коментари или поне мислено "ей тоз лаптоп много модерен, махнали са му всичко удобно и практично".

И  не на последно място - не виждам ка се подобрява мобилността (portability) като е по-лек и по-тънък, но вместо да си го нося само в калъф, сега ми трябва чанта с джобове за преходниците и доковете.
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey

faire

Хем си прав, хем преувеличаваш, както всички останали в интернет пространството. 
Има много удобни адаптери "всичко в едно", които в малък формат съдържат usb 3, SDXC slot, HDMI, USB-C, които далеч не са 150$.
Има и най-обикновен дребен usb-c to usb 3 донгъл. Бях пускал снимка във форума преди време..
Просто искаш ли, има начин. 5 бона за лаптоп, ама 50 лв за адаптери са много? Това изглежда като 1500 лв за айфон, но 2 лв/месец за icloud storage са прекалено..
Аз лично приветствам с 2 ръце по-тънките и леки машини. Но не и ако цената е толкова висока и се жертва животът на батерията. Но всеки си има нуждите и потребностите.
Всички скочиха ощипани сякаш Епъл никога досега не са рязали функционалност от продуктите си. Най практичните макбукове си остават еър 13" и дебелото про 13", на което може да се сменя рам, диск, двд... Оттам насетне който каквото го устройва.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

vdobrev

@faire
Мерси поне, че казваш, че съм прав. Може и да не съм и да преувеличвам, не става въпрос за парите дори и $150 да са, не бих се двоумил да ги дам. Ама това ме затруднява да вадя адаптери, не виждам какво печеля в момента от USB-C и от новия лаптоп, напротив губя. Малко по-ярък екран, по-голям тъчпад, за процесор даже не искам и да споменавам колко маргинално е подобрението. За в бъдеще - ОК, ами сега, защо ми е неудобство? Естествено ако искаш винаги се намира начин. Мерси за снимката, гледал съм ги тези адаптери, не е там въпроса.
Дай сподели по-подробно моля те защо Air 2013 и дебелото Про 13" с ДВД и диск и т.н. са най-практичните?
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey

faire

Имах предвид Еър 13", не от 2013, по-скоро 2015 :) Най-практичен е, защото има почти всичко като портове, 12 ч. батерия и е тънък и лек на сносна цена.
13" дебело про, заради цената, на която се намира, и възможността за ъпгрейд (2 ссд диска + 16 гиги рам).

Имам 12" макбук и говоря от опит за порта. Епъл бутат нещата преди светът да е готов, но накрая историята засега сочи, че (почти) винаги са се оказвали прави. В днешно време кой си казва "Ей, защо им трябваше да махнат флопито/ДВД-то"? Нищо чудно след 5 г. МБП-тата да нямат никакви портове, ако доизкусурят безжичното зареждане и направят някакъв breakthrough в сферата на батериите.. В смисъл, нещата вървят натам. Все по-малка нужда от кабели, жици, портове и темподобни.

А, и да споделя мнение за големия проблем със свързването на айфон 7 с новите лаптопи. Колко често ви се налага да го правите при наличие на безжична синхронизация, облаци, еърдропи и т.н.? Аз лично не мисля, че повече от 10 пъти през последната година съм го правил.. И те са само при направа на рестор или инсталиране на бети, което средностатистическия юзър изобщо не го вълнува.

Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

vdobrev

@faire
Споделям абсолютно всички твои гледни точки, но, голямо НО! Когато са се случвали премахвания на флопи/двд и тем по добни е имало друга фрапантна причина за ъпгрейд, например 50% по-бърз процесор, двойно повече рам, в сравнение с предния модел. Сега такова няма, от 2010 процесорите са в плато. Имах десктоп на чипсет X58 от 2009, i7 660, 12GB. През 2015 се ъпгрейдвах на X99 и i75930 32GB. Честно казано най-грешните пари в целия ми стаж в ИТ от 1996 насам. После минах на Мак и ето ме на. За мен новите машини са за тези, които искат да подновят 2010г модел или по-рано... 2014-2015 просто няма нищо толкова по-добро, че да си заслужават.
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey

vdobrev

@faire
Абсолютно си прав за айфона. Моя 6S plus се наложи да го вържа, когато излезе iOS 10, веднага направих ОТА ъпдейт и крашна. Решението беше само да го вържа с кабел към айтюнс.
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey

faire

Така е. Пак добре че само 1 поколение назад чипове са сложили, а не 2 :) Истината е, че няма нищо про в последните "про" продукти на компанията. Ама искаме, не искаме, ги ползваме. Хубавото е, че имат дълга софтуерна подръжка. Изобщо начина ми на мислене, откакто преминах на Мак, изобщо не е прекалено насочен към характеристиките на хартия, както беше преди това. Просто знам, че и със супер слаб процесор (12" макбук), софтът е оптимизиран към хардуера и всичко е стабилно и наред. Вече всичко зависи кой за какво ще го ползва. Аз съм почти изцяло десктоп юзър и iMac напълно удовлетворява нуждите ми. Лаптопът е по-скоро на заден план и нужен от време на време за портативна работа. От тази гледна точка колкото по-малък и лек е, толкова по-добре, поне за мен.


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Точно това обесняваше онзи от линка, който пуснах, макар и малко истеричен е абсолютно прав! Апъл отебаха харкор ядрото си от професионалисти и продават само лъскави играчки. Както нарекоха Тим Кук в една статия - the producer of iPhone. Само за сведение Mac Pro в магазина им е от 2013г.!!! Това е обидно!
Stay hungry. Stay foolish.

vdobrev

Цитат на: thebrainless - 15-11-2016, 21:20:27
Точно това обесняваше онзи от линка, който пуснах, макар и малко истеричен е абсолютно прав! Апъл отебаха харкор ядрото си от професионалисти и продават само лъскави играчки. Както нарекоха Тим Кук в една статия - the producer of iPhone. Само за сведение Mac Pro в магазина им е от 2013г.!!! Това е обидно!
Изобщо не е обидно, "It's just good business..." както беше израза. Както писах по-горе, от 2009-2010г насам има застой в развитието на процесорите. Подобренията са не-съществени, имайки предвид че Мак Про можеш да го конфигирираш с 12 ядра и 128ГБ рам, а може и с по-нови видео карти да го подкараш ако си поиграеш. Апъл няма ниаква бизнес причина да си опреснява Мак Про платформата, след като Интел не предлагат нищо, само мижави ъпгрейди... да не би ТБ3 да е имплементван натурално или... Десктоп бизнеса умира бавно, нормално е Епъл да се цели в по-широк кръг потребители не Про, за да изкарат печалба. Мак Про от 2013 продължава да бъде една жестока машина, който има нужда ще го разбере... 10-20хил лева са нищо ако можеш с нея да изкараш 250000. Не виждам с какво толкова процесорите от 2016 са чак толкова по добри, за видеото съм съгласен, но там цикъла е все още доста по-кратък около 6-8м с видеото никога не с с най новото ако не извадиш парите и ги даваш всеки 6-12м.
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey

thebrainless

Хайде не на краставичаря краставици да продаваш  ;D Точно десет бона ни излезе последната машина с 24 физически ядра, буквално смазва всички останали машини. Съвсем малко ми трябва още да пенсионирам моят mac pro (12 ядрен 2010г с тъпа видеокарта, която даже не мога да сменя с нещо читаво) и ще премина на windows, а аз не ползвам мак от вчера... Да windows е изключително долен и тъп, но не трябва да чакам от кораба майка да решат какво и още повече кога ми трябва. Бизнес може да се прави и със сърце, точно както го правеше Джобс, а тези сега гледат само екселите.
Stay hungry. Stay foolish.

vdobrev

@thebrainless
Направо не те разбрах :) какво искаш да кажеш. Че машината за десет бона е смазваща, и няма как да оправдаеш подобен разход в 2016? Или ще подменяш машината от 2010 с 2013 или? Казваш излезе ни... ама бизнеса като инвестира хиляди в 2013, едва ли ще инвестира пак толкова в 2016 за минимален ръст в производителността. Като искаш най новото видео, купуваш си уиндоус крапбокс и си ъпгрейдваш видео картата с най новата и се занимаваш с драйвери и куп деуги проблеми. Аз лично нямам време за това, по-добре да изчакам няколко секунди повече.
И какви краставици говориш...
 iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) 3.3GHz 16GB 2TB
 MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) 2.9GHz 8GB 512GB
 Mac mini (Late 2014) 2.6GHz 8GB 512GB
 iPhone 6S Plus 64GB Space Grey