Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 00:13:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 87
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 66
Total: 67

66 гости, 1 потребител
walker007

Въпрос Купих си Mac Book Pro Retina 13

Започната от 81imc, 15-09-2016, 23:08:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

81imc

Здравейте закупих си го от Технополис на 12.09.2016! Лап топа е с процесор i5 , ssd 256, 8 gb рам памет.Направи ми впечатление при стартирането на операционната система,че има едно забавяне.Сравних го с няколко модела на мой приятели при тях е по различно.Друго което също ми направи впечатление е една програма която пак тръгва по мудно и при самото затваряне също.Мой приятел има същата програма на Mac Book Pro 13 моделите преди ретината с памет 4 гб и с обикновен хард диск при него стартира на момента. За съжаление се убедих,че в Технополис нещата не са качествени... Искам да ви попитам към кой да се обърна да ми подменят с ново устройство или да ми върната сумата която съм заплатил.Ходих в Технополис казаха ами гаранцията вече тече и трябва да го приемем в сервиз а аз самият не съм го ползвам само на три дни е.Благодаря ви много!

ProstoAZ

Най-вероятно нищо му няма. Една свежа нова инсталация ще оправи всичко. Обърни се към някое приятелче, което разбира повече и никъде не го носи (по сервизи). Като цяло това е несериозно оплакване и никой няма да ти върне нищо никъде, само ще се смеят хората. Все едно да си купиш нов мерцедес и да обясниш, че парното му на първа степен духа един градус по-хладно от на приятел със същия модел и да искаш смяна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

Не че не е в правото си преди да е изтекла седмица да го върне без основание. Но от Технополис с таланти и дори да го приемат вместо пари може да поискат да му дадат ваучери или да си купи нещо друго за същите или повече пари.
Връщал съм им продукт, евтин, сестра ми го беше купила и се оказа, че не работи както трябва. Още на следващия ден - в магазина и двамата. Веднага ми предложиха да взема някой друг, работещ от щанда. След като разбраха че няма да стане, пробваха с ваучери и...накрая ми върнаха парите, но се стигна до разговор с мениджъра на магазина (това във Варна).

Иначе за самото оплакване - наистина звучи несериозно. Нека автора на темата да си пусне един тест на диска да види какви скорости вади. Няма как един продукт, опакован, да е по-некачествен, защото видиш ли се продавал в магазина Х.
Преинсталация и започване на свежо също е вариант.
Стана ми интересно коя е тази програма за която се говори?
UI designer and developer

81imc

Благодаря! Програмата е rekordbox. Да попитам как се прави този тест на диска?

Пиф

#4
Тази програмка да не би да търси библиотеки с музика или друга медия, които са били или и в момента са на външно устройство или сървър? ....  
Обикновено причините за забавянията на инъче малки и бързи прогами са:
- грешка накаква в самата програма или ОС
- търсене на нещо, което се намира на устройство с по-ниска скорост на достъп или временно е прекъсната връзката към него.

terlichko

Здравей,
Може да пробваш Blackmagic Disk Speed Test. Какво визираш с "Направи ми впечатление при стартирането на операционната система,че има едно забавяне"
Аз съм със същата машина и до сега не съм забелязвал подобно нещо(справя се доста прилично, дори когато я тормозя с разни виртуалки). Стартирането на ОС-то ми е за 10-тина секунди, та ми е интересно при теб за колко пали ретината, та виждаш забавяне.
П.С. Ако SSD-то ти е наред няма как старите макове с HDD-та да зареждат по-бързо каквото и да било. Машината ти би трябвало да е с ~ 1200MB/s при четене, което е близо 10 пъти по-бързо от старите HDD-та(ако не се лъжа са с около 150MB/s)

81imc

Направих тест с Blackmagic Disk Speed (write - 1263.3) (read - 1421.3) Стартирането на ОС 15-20 секунди.Програмата рекорд бокс тръгва по бавно от на моите приятели.. а е същата като при мен :)

ProstoAZ

Всичко ти е ок. Нещо програмката се е запънала, ако може така да се каже. Някое мини бъгче. Не го мисли и не се състезавай. Сигурно скоро ще се изчисти и няма да ти прави впечатление:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

shaman

И си махни "FileVault"-a :)

Ще тръгне по-бързичко да стартира !

81imc

#9
Цитат на: shaman - 20-09-2016, 18:04:27
И си махни "FileVault"-a :)

Ще тръгне по-бързичко да стартира !
Добре!

81imc

Но си има забавяне в отварянето на тази програма рекорд бокс сравних го с на още един приятел неговата за миг е готова при мен е по бавно.. Преинсталирах я и пак е същото.

Dobrin Canev

Съжалявам, че пиша в темата на колегата...
Направих и аз един тест със Blackmagic Disk Speed и ми излезе WRITE - 655.0 MB/s ; READ - 1301.5 MB/s
Макбука е Про 13" ретина със 128 ссд
Трябва ли нещо да ме притеснява (сравнявам със цифрите на лолегата "81imc")
Блгодаря предварително

terlichko

Здравей vegasa1981,
Няма от какво да се притесняваш, това е напълно нормално. Освен ако не прехвърляш големи файлове, няма и да го забележиш по никакъв начин(а ако ще прехвърляш големи файлове на дали ще си с 128 ГБ версия така или иначе ;) ).
Ето малко допълнително инфо:
http://www.macworld.co.uk/review/mac-laptops/apple-13in-retina-macbook-pro-review-27ghz-256gb-early-2015-1199-3612051/
(ако не ти се чете цялата статия иди директно на storage секцията)

doychinov87

Колега, да те успокоя малко :)
И моят макбук 13 Ретина ( mid 2014 ) си го взех от Технополис.
От деня , в който е купен до днес си работи по един и същи начин, освен че батерията му кара по-малко, но той едва ли има 24 часа почивка :) , защото още му се радвам всеки ден.
Аз имах голям проблем с Microsoft office - много съм свикнал с него и не успях да се адаптирам към numbers..ту го чакам да стартира , сякаш съм с Пентиум 1 , ту забиваше.
В един момент, след някой си ъпдейт всичко се оправи и си върви.
Макбука ти е идеален, със здраве да го ползваш :)