Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 21:29:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 111
Total: 111

111 гости, 0 потребители

MacOS Sierra

Започната от Морт, 08-09-2016, 17:37:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kraimirr

Цитат на: faire - 01-10-2016, 22:16:08
Откакто минах на Сиера, не ми се логва автоматично към мрежовите компютри/дискове. Паролата и юзъра ги помни, но всеки път трябва да му давам connect. Някой да е намерил решение?
Да попитам някой има ли проблеми с кейчана ( когато искам да се вържа към файлов сървър или Таймс капсула ми иска юзер и парола всеки път при свързване въпреки ще са запаметени вече)
При ЕЛ Капитана се връзваше директно само първият път поиска юзер и парола

faire

В 10.12.1 Beta проблемът е оправен и не пита за парола при свързване с мрежови дискове.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

kraimirr

аз за сега ще изчакам официален ъпдейт, Още оправям неработещи или зле работещи програми под Siera.
Дано при официалния това питане при връзване с външни сървари го няма.
ПП Какво не работеше при мен сле ъпдейта.
1.Outlock при прикрепяне на файл забиваше (появяваше се сив дисплей на прикачащия прозорец) и се опраще само от активити монитор с отрязване
2.Word си правеше временни папки когато сейваш или конвертираш в друг формат.
1 и 2 се оправиха с ъпдейт до последна версия на офис пакета.
3.AutoCAD2015 бави и забива постоянно дава грешки при изход опътах се да сложа по новата версия 2016 не става !!! siera-та крашва файла за пач. опит за инсталиране отново на 2015 същата работа с пач файла.
3 се оправи с рестор от time machine даже и за момента не дава грешки.
4.cleenmymac се оправя с прейнсталация на последната версия
5.iZip не работи поне при мен минах на rar extraktor
6. Path finder ми даваше грешка като се клика върху пътеката с папки ъпдейт до последна весия и за сега няма проблем.

angelvn

Станал е на коледна елха с този всичкия like Windows station софтуер. :)
UI designer and developer

ProstoAZ

Ъпдейтнах и днес. Обаче всеки рестарт ме вкарва в cmd+r все едно. Не зарежда операционна система. Направих vram  и това го прееба


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

kraimirr

Цитат на: faire - 16-10-2016, 00:38:38
В 10.12.1 Beta проблемът е оправен и не пита за парола при свързване с мрежови дискове.
след ъптейта в официялната версия продължава да пита >:(

faire

#66
Тоя ъпдейт нещо повече проблеми донесе, отколкото виждам да оправя.
И при мен пита за пароли, а преди на лаптопа на бетата не питаше..
Друг проблем е, че след рестарт почти всяко приложение не стартира от първия път. Скача в дока иконата и така, докато не му дам force quit. След това стартира веднага. Открих решението - трябва да се махне HandsOff!, за който го ползва.
Това, на което не намирам решение досега е, че както ми е заспал дисплея и сам се включва и стои така, докато не го изключа ръчно (направил съм си шорткът с BetterTouchTool).
Много, много калпав ъпдейт от страна на Епъл. Мислех, че няма да бързат с него и ще го пуснат след презентацията на 27.10.

Пускайте им фийдбек на тия чешити: http://www.apple.com/feedback/macosx.html
Минават през всеки един, понеже са задължени да го отметнат. Това е начина. Колкото повече сигнали получат за даден проблем, толкова по-бързо той ще бъде разрешен.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Новия ъпдейт работи превъзходно. Всички бъгове, които имах (колкото и минорни да бяха) са поправени. Системата работи фантастично! Good job there!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

Късметлия си. Интернетът е полудял от недоволни от специално този ъпдейт. И това е само началото. Чакаме съвсем скоро 10.12.2
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Е съмнявам се да съм само аз. Но наистина всичко за момента се държи фантастично. Имах проблем със заспиването на компютъра, но сега и това е решено.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

При мен пък лаптопа се рестартира през известно време неактивност без значение дали капакът е отворен или затворен. Даже понякога като е затворен го чувам как се рестартира.
Вчера махнах бетата, форматирах диска и го преинсталирах, ама същата работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dreben

Още, след ъпгрейда от ЕлКапитан към Сиера, всичко си върви мазно, без никакви симптоми от спfменатите по-горе. Много съм доволен от Сиерата. Да не забравяме, че до сега винаги е имало бъгове при преминаване към по нова версия чак след два три ъпдейта се оправят. Е сега просто няма! Благодаря Ви Apple!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

jicall

Излезе най-сетне новата версия 3.1.2 на Hands Off! и с нея вече сиерата работи наистина превъзходно. Няма програми които да не успеят да се заредят и да подскачат до безкрайност в дока. Направих пълен ънинстол на предишната версия 3.1.1 снощи, след това рестарт и инсталиране на чисто и оттогава досега не съм открил нито един бъг. Съветвам всички, които са  със старата версия да преминат на тази. Успех. 
一番

ProstoAZ

Цитат на: jicall - 06-11-2016, 11:29:20
Излезе най-сетне новата версия 3.1.2 на Hands Off! и с нея вече сиерата работи наистина превъзходно. Няма програми които да не успеят да се заредят и да подскачат до безкрайност в дока. Направих пълен ънинстол на предишната версия 3.1.1 снощи, след това рестарт и инсталиране на чисто и оттогава досега не съм открил нито един бъг. Съветвам всички, които са  със старата версия да преминат на тази. Успех. 

Можеш ли да ми я пратиш, че я има само в брокен, а аз там имам забрана и нещо не схващам вече какво става. Да не говорим, че имам и право на 35 безплатни торента, дето ги наричат, но нещо се е омазало:)

на koynarev@icloud.com
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

jicall

Готово, трябва да си я получил вече.
一番