Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 07:27:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 71
Total: 71

71 гости, 0 потребители

MacOS Sierra

Започната от Морт, 08-09-2016, 17:37:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MagicNAS

Цитат на: warman - 19-09-2016, 20:10:27
Пробвах и това,писах го  и в настройките на буутлоудъра,вече съм вдигнал ръце.

П.С. Някой ако изяви желание бих дал достъп с TeamViewer


стартирай инсталатора на clover наново и избери Install RC scripts on target volume

faire

Откакто минах на Сиера, не ми се логва автоматично към мрежовите компютри/дискове. Паролата и юзъра ги помни, но всеки път трябва да му давам connect. Някой да е намерил решение?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

На мен продължава да не ми заспива :(
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Stanev

При мен си заспива, но след събуждане понякога не се закача към wireless-a. Трябва да го изключа и включа отново и тръгва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pravdo

faire, аз имам решение, още съм с 10.8.5  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

faire

Сиерата я метнах на аймака, защото преди това ползвах бетата на макбука и всичко ми изглеждаше точно. Обаче не ми се налагаше да се свързвам с мрежови дискове и компютри.. :) Като цяло е доста стабилна за начален релийз. В следващия ъпдейт надявам се ще са оправили почти всичко :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Морт

Единствената по-лоша от 10.8 версия, която е имало до сега, беше 10.7. Направи си услуга и се ъпдейтни поне до 10.9...
.fr

Adamov

Бета 3 на 10.12.1 Смениха знаменцата на езиците :( Ебаси отвратителното. Сега като меня езика с бели букви на черен фон пише US и бъ! Представяте ли си.. БЪ :(
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

pravdo

Морт, на бука съм с това предпоследното, вече не мога да ги помня, Йосемит ли беше какво беше преди тази, която обсъждаме тук.
На иМака съм с въпросната 10.8.9 и съм безкрайно доволен. Със всяка следваща, все повече се отказвам да ъпдейтвам.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Морт

10.10 и 10.11 (също и 10.12) нямат някакви съществени системни промени, освен затягане на всякакви code sign истории, които имат повече връзка със сигурността, но в 10.9 цялата memory subsystem е преправена и работи доста по-добре с паметта. Някой хора го тълкуват като по-малко свободна памет, но истината е, че просто си менажира по-добре паметта и държи заредени нещата които трябва, когато трябва. В това отношение 10.8 е доста зле. От там нататък, почти всички други промени са просто eye candy.
.fr

oolliivveer

Точно казано.Понеже имам само 4гб рам с 10.8 си беше драма и я ползвах само месец,но 10.9 си върви мазно и нямам проблем.По нагоре не съм ги пробвал излишно е да се тормозя подозирам че ще е трагично положението.

angelvn

@Адамов при теб не заспива, при мен пък не иска да се събужда. Чакам лаптопа всеки път да се поразтегне, да изпука ставите, да се прозине няколко пъти, че чак тогава да му светне екрана.
Пък SSD-то е бързо, до сега (преди Форд Сиерата) събуждането се случваше мигновено.
Който е с MAMP Pro 3.5 версия да знае, че приложението под Сиера не иска да се изключва и трябва да се ползва Activity Manager-a за да се "убие" процеса.
UI designer and developer

Adamov

Най-интересното е че от два дни заспива без проблеми и се събужда без проблеми. Нищо не съм ресетвал нищо не съм пипал. Странна работа.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

zipich

аз съм няма проблем за сега със заспиване и събуждане .. не съм правил чист инстал а върху старата директно

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


ProstoAZ

При мен показва, че иска диск репаир, но както знаем няма права... не знам колко пагубно е това...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.