Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 16:48:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 126
Total: 126

126 гости, 0 потребители

Евтини нови US макбуци от UK

Започната от Морт, 30-06-2016, 04:00:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

Стана ми доста належащо да взимам нова ретина с външно видео и не можех повече да чакам да обявят новите или да не ги обявят и преди 2 седмици се поразтърсих как вървят цените на сегашното поколение.
Изглежда има някаква схема с внос на нови запечатани американски машини в UK и продаване на супер ниски цени.

Има няколко големи селъра (20-50 000 продажби), аз взех от този - http://www.ebay.co.uk/usr/electronic-king-inc
Този също имаше, в момента май е изчерпал 15ките с АТИ - http://www.ebay.co.uk/usr/pixel_deals
2.5Ghz/512/16GB/AMD беше £1499 преди 2 седмици, сега е вдигнал на £1599, но всъщност Make offer работи и след пазарлък сваля 100-150 паунда. Праща с FedEx с тракинг и всичко за £50 (след сделката предложи да доплатя £20, иначе праща нормално, предполагам с пощите).





Малко е смотан и вместо да каже "Ще го пратя след 5 дни", се мотае малко, но при мен в крайна сметка дойде до Франция за 10 дни. След това поръча още един приятел, спазари на 1380 паунда, пристигна за 9 дни.
Кутията беше леко нагъната, но запечатана в целофан и всичко, батерията на 1 цикъл, лаптопът се регистрира за гаранция с епъл без проблеми.

Клавиатурата и накрайниците на захранването естествено са US. В кашона имаше някакъв доста долнопробен US->EU адаптер, аз си ползвам кабела и накрайника от захранването от древното ми Pro 2009.

Та ако на някой му трябва нова машина - офертата е доста добра.
.fr

faire

От същия съм пазарувал и аз. Точен е. Не бих казал, че цените му са най-евтините, но се ядват.
Лирата продължава да пада и скоро ше стане доста оферта да се пазарува от ЮК, но предполагам ще е за кратко.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

И моя е от кинга, вече 4 години си върви без проблем.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

Преди имаше един сайт http://happle.co.uk, в който с/у сумата от около 20-30 лири, ти пращат специален линк към UK online Apple Store предназначен за образователна институция, където всички макове и айпади бяха с отстъпка, варираща от 5 до 14%. Най-много беше за аймак, най-малко за айпад. Отстъпката важеше дори за допълнителните built-to-order ъпгрейди. Отгоре на всичко към всеки компютър имаше и активиран Apple Care (3-годишна международна гаранция), който изпробвах и важи в България (месец преди да ми изтече, занесох аймака ми в Криейтив и му смениха харда, че беше тръгнал да си заминава и подмениха матрицата, че имаше петна от прах).

Този линк важеше доста време (година и нещо) и поръчах още 1-2 компютъра по този начин. Лошото е, че Епъл нещо преустроиха сайта и вече не е активен, а сайтът е закрит. Въпросът ми е - дали някой е попадал на нещо подобно?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Henshiro

от тоя малоумник никакви оферти. излъга ме преди време и ми виси с маса пари. покри се като женски полов орган.
точно от "далавера" го казвам тва

говоря за "Морт" или както там му е никнейма на тоя кретен