Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 19:42:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 102
Total: 102

102 гости, 0 потребители

Стойка за лаптоп

Започната от picklenose, 29-06-2016, 10:42:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

picklenose

Колеги,

дайте предложения/мнения каква стойка или дори охладителна подложка да си взема на която да стои MacBookPro-то ми, която да го охлажда по възможност.

Ще го ползвам почти на 100% вързан към Apple Thunderbolt display 27.

Благодаря!

angelvn

Да знаеш - няма полза от охладителните подложки. Това не е редовия пластмасов лаптоп с отвори отдолу.
Преди години, като си купих първия MB Pro и аз като теб се подведох и си купих светеща с два вентилатора, степени на повдигане, метална, тип пчелна пита охлаждаща подложка на Cooler Master. Дадох сравнително добри пари за нея. Резултата бе нулев. Консултирах се с колеги и се оказа, че изобщо няма нужда от такова чудо.
По-полезно ще му е на лаптопа ако има нещо, което да духа отгоре или да е в по-хладна стая. ;)
Но най-добре е ако се нагорещява много да му се погледне пастата дали не е за смяна.
UI designer and developer

picklenose

Тези с вентилаторите ми е ясно, че няма да помагат, но си мислих за нещо подобно - https://www.amazon.com/Twelve-South-ParcSlope-MacBook-desktop/dp/B00SCX76XG/ref=sr_1_16?s=office-products&ie=UTF8&qid=1467268147&sr=1-16&refinements=p_36%3A1253551011

Ревютата му са добри. Реално моя се затопля когато започна да работя във Фотошоп с четките и вентилаторите започват да духат все едно ще излита.


Морт

И при мен с големи проекти в Xcode + сървъри ретината почва да бучи яко, което малко ме напряга, защото за хакинтоша взимах големи охладители с банви перки, точно за да ми е тихо...

От тея подложки с перки ефектът е съвсем минимален, но ако задния край на макбука се повдигне на няколко сантиметра, за да не е опрян в бюрото, температурите падат с 3-4 градуса и вентилаторите въртят малко по-бавно.
.fr

picklenose

На това разчитам и аз ! Супер, благодаря ти Морт. Ще пиша как е като я тествам тази стойка.