Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 17:02:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 85
Total: 85

85 гости, 0 потребители

MacMini 2012 late dual HDMI output дропва

Започната от arnold, 10-04-2016, 18:21:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Ситуацията е следната:
ММ Лейт 2012 с HDMI и MiniDisplay порт. На Мини дисплея вързан монитор LG IPS235 с Минидисп към HDMI кабел - всичко ток и жица. Реших да с ивържа през HDMI - изхода и телевизора Panasonic Viera - излиза сигнал там работи, не прекъсва на телевизора, а минито през 10 секунди мига монитора и пише че губи втория дисплей... Някакви идеи? Дали ако вместо MD -> HDMI кабел за основния монитор пробвам с MD-> DVI ще прескоча проблема? Странна работа.
Real Mac mini

bluesky

Hi, arnold!

Намери ли някаква дискусия, по подобен на Твоя въпрос, по други Форуми?

arnold

Ами не за съжаление. Чудя се дали ако купя по-скъп кабел ще се промени нещо. Просто ми се струва че проблема е в упралението на HDMI изходите на мини-то, а не от кабела. Сега съм поръчал Mini display към DVI кабел да пробвам така д авържа основния монитор... И ще се кръстя да се оправи:)
Real Mac mini

bluesky

Също, ако има някой Колега, наблизо до Теб - с аналогично Мини да "симулираш" същата ситуация... тогава би могъл да знаеш дали някой именно от Твоите портове (на Твоето мини "гафи"), или, ако ситуацията се повтори, и на другото Мини, то ще имаш визия за конкретиката.

Да... кабел, връзка... размачкай добре всички Конектори... идеята с другия Кабел, (друг порт) е добра.
Като знаеш повече, (след кабела), дай знак какво се получава.

Стискам палци...!


jicall

Здравей Arnold, аз ползвам същото мини. Вързал съм два монитора към него - от мини порта чрез дуал линк кабел съм вързал 30" Самсунг, а към hdmi порта съм вързал 27" NEC. Тъй като последният е също само с dvi портове, ползвал съм и адаптор за него. Не съм имал проблеми до момента, всичко си работи нормално. Може би при теб проблемът да е наистина в някой от кабелите или адапторите. Ако имаш възможност пробвай и с други кабели, по възможност на други марки и по-скъпи евентуално. То последното не е гаранция де, ама знае ли човек. Успех.
一番

arnold

Днес реших да пробвам пак ситуацията и проблема сега го няма.... Чудо!
Real Mac mini

bluesky

Йеее...  ;D ;D ;D! Поздравления! Форума "наплаши" ситуацията...

arnold

Стана дядовия... Пак същото стана. Значи стоя добре повече от 2 часа, после по необясними причини пак започна. Ама то и при мен  е сложна всичко минава през един ресивър с 4 входа и 1 изход... Най странното е че картината на телевизора е бетон, а мига на компа...
Real Mac mini

bluesky

@arnold

Това, че умееш да виждаш добре симптомите е едно от най-важните неща при откриване на неизправности.

Провери, ако обичаш, дали 2-та часа изправна работа не се дължат на охладено, преди това невключвано устройство.
Ако това е така, има вероятност някъде, "по веригата", да си имаме работа с елемент, който "работи" на границата на работи-не работи, и евентуално, при загряване - гафи.

Тогава - с горещ сушоар, загряваш ОПРЕДЕЛЕНИ МЕСТА, (в които се съмняваш), и следиш симптомите. Провери и това.

arnold

Малък - голям ъпдейт - открих причината за мигането. Ако някой друг като мен си скубе косите да спре:
Значи, за да се стабилизира акртината трябва след като се стартира компютъра ,да си обърна телевизора на канаал, на който е свързан мака, тогава премигва за секунда (явно  тогава прави handshake) и се стабилизра така мигането спира, после вече мога да си въртя каанлите и да си гледам квото искам, мака не мига. Лошото е че дадох 40 лв за скъп кабел:), и другото лошо е, че след като се изгаси телевизора и се пусне отново, операцията трябва да се повтори иначе мигането пак започва.
Real Mac mini