Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 03:33:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 170
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 165
Total: 165

165 гости, 0 потребители

Mplayer проблем

Започната от dilyan, 27-02-2007, 13:52:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dilyan

Привет,
горд собственик съм на iBook G3 600 Mhz / 386 RAM и нещо не ми вървят като хората филмите. Сложих VLC - но нещо не ме кефи, мрънка че процесора няма Altivec или нещо такова, бави, накъсва, според мене - кодек проблем. Свалих Mplayer от официалния сайт, тръгва но като му сложа кодеците (пак свалени от официалния сайт) дава Segmentation Fault и дотука. QuickTime-а искаше допълнителни приставки за avi, divx кодеци, праща ме на официалния сайт на който има някакви линкове - славям ги - още по-зле, не вървят филмите, накъсва и прочее. Според мене проблема е в липсата на читави кодеци, защото на 600 Mhz РС под линукс съм гледам филми без да мръдне.
Въпроса ми е - някой успял ли е и от къде и как да инсталира MPlayer със кодеци без да крашва. Или някой друг лек оптимизиран плеър (този от DivX e trail версия а и той не бачка като хората).
ОС - Тайгър обновен до последно.

Net

абе вие хора няма ли да се научите да четете. И какви кодеци на Mplayer!?!?!?! Млеър си идва с всичко в него- дръпни си този оттук и това е:
http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html

dilyan

научил съм се да чета преди 23 години. Чета, инсталирам но само Mplayer-a ако инсталирам нищо не пуска! Ако прочетете малко по-надолу от сайт-а към който сте пуснали линк ще видите графа Binary Codec Packages, където има съответно пакет с кодеци Mac OS X x86 20060611. Именно него като инсталирам става бозата. Без него - само звук, няма картина, няма никой!
цитат:
Our binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats. Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc. See the codec status table  for the daily-generated list of currently supported codecs.

Net

хахахах ма ти наистина неможеш да четеш:
"Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc. "

Ей упорит си. С мплеър съм откак го има и некога не съм слагал допълнителни кодеци

dilyan

приятел,
ако няма да помагаш по-добре не спами! Вградените кодеци от кодек листа са най-основните: MPEG-PES, MPEG-1 or 2, NuppelVideo, TGA, SGA, и още малко маловажни.
За да гледа човек avi му трябват кодеци (на Mplayer, в отделни файлове) mszh, zlib, AvidAVICodec.dll, AvidQTAVUICodec.qtx  в зависимост как/с какво е кодирано. Предполагам следиш ми мисълта, че MPEG 4/Xvid, DviX не е във листа на вградените кодеци и ти трябват съответно файловете от кодек пака на Mplayer libxvidcore.a, divx_c32.ax, divxc32.dll, mpg4ds32.ax, mpg4c32.dll, и прочее.
Няма да си губя времето да обяснявам, че за ffmpeg, Windows Media Video, Real Time Audio/Video и от сорта трябват една гора кодеци и за това байнери пакета е толкова голям, защото е бъкан със файлчета съдържащи кодеци. За справка http://www.mplayerhq.hu/DOCS/codecs-status.html.
поздрави

atirage

Спрях да го ползвам. Бех със стара много стара версия, която вървеше на старата ми машина и никога не съм имал проблем. За новата машина, новата версия искаше нещо допълнително за интела, а една друга версия въобще не тръгваше. Накрая като тръгна всичко се оказа че има проблем със субтитрите. След дълго блъскане се отказах и сега ползвам VLC, колкото и да ми се иска да ползвам Мплеър, зашото все пак съм си свикнал с него...  :(
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Net

Няма какво да ми обясняваш питай който си искаш кодеци за смотън xvid не ти трябват ползвам го нямам сложени кодеци откъде плейва ти ми кажи???? Дори плейва X264! иа пак няма кодеци. Хич не ви знам какво сте осрали и за какви кодеци става въпрос но едно е ясно за нормални филми от арена и тн норенти си се ползва мплеър без ама никакви кодеци.

Pitar


yamahadrums

Да, не ти трябват кодеци за MPlayer. Всичко опира до няколко фактора:
 1. Слаба видеокарта.
 2. Как е компресиран видеофайла.
 3. Работят ли други програми по време на плейването.

 Аз съм с iBook G3 500MHz. Понякога гледам филми без проблем, а понякога насича. Картата ми е 8Mb. Твоята мисля, че е 16Mb. Качи си VLC.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shekito

Абе сложи си chroma и това е.Аз даже си купих serial.
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

vitobuga

VLC и Flip4Mac (WMV Player Pro) за Windows-ките формати, Chroma....трябва да се пробва всичко...
:)

Но на по-стара машина и 10 ненужни кодека да и сложиш пак нищо няма да тръгва читаво.

vitobuga

Цитат на: "Pitar"Chroma - trial.

Направи го не-trial.
Y4F47AGRKATYTR5R
:wink:

Pitar

Very гот and мени years то ю.  :D
Сега на диска ще остане само един видео плеър. Не го бях пробвал, но рънва и flv.  Аз си ровичкам в нета, върти тука некво ави и изобщо не накъсва на 350мгх. Ако плейва всякакви авита и няма проблем с някои видове субтитри ще го купя. Заслужават си.

implant

наблюдавам от известно време развитието на NICE PLAYER, много малко и прекрасно като интерфейс, остава да му сложат опции за субтитрите и махам всички останали плеъри. А, и е фрее :)

http://niceplayer.sourceforge.net/
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

tzetzo1705

Цитат на: "dilyan"графа Binary Codec Packages, където има съответно пакет с кодеци Mac OS X x86 20060611. Именно него като инсталирам става бозата. Без него - само звук, няма картина, няма никой!
цитат:
Our binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats. Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc. See the codec status table  for the daily-generated list of currently supported codecs.

А защо инсталираш x86 пакети на PowerPC :?:  :idea:
 MacBook C2D 2Ghz,3GB DDR2,Mac Os X 10.6.8
 Ibook G3 500Mhz,384MB RAM,Mac Os X 10.4.0