Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 22:31:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Macbook Pro 15.4" - Смяна на клавиатура?

Започната от zazzlezz, 13-02-2016, 13:09:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zazzlezz

Здравейте,

Имам един (дори не знам как да го определя) може би странен въпрос, ама направо ми бърка в здравето.

Имам MacBook Pro Retina, 15-inch, Late 2013, 16 GB Ram, i7, с една дума, страхотен е, обожавам го.

Единственият проблем - клавиатурата. На немски е (не е international), купен е от Германия. Побърква ме. Мислех, че ще свикна да пиша, ама греда... Ето какво представлява



Имам навика да пиша с голям shift (в ляво), с нормална подредба на "(" и ")" и като се занимаваш с писане на код, това постоянно ме забавя и ми лази по нервите...

Ето това е, което искам аз ...



Та, има ли начин да махна хардуерно немската и да я заменя с international.  ???

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

angelvn

Копчетата ще можеш да ги смениш. Но промяна в размера на Shift клавишите ме съмнява да се постигне. Не мисля, че може да се сменя топ кейса на ретина макбуковете, тъй като се ползва "единично цяло парче алуминий" ако трябва да цитирам Дж. Айв.

Колеги, поправете ме ако греша.
UI designer and developer

correctline

https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+15-Inch+Retina+Display+Late+2013+Upper+Case+Assembly+Replacement/26370

Сменя се всичко. Гредата обаче е, че батерията е залепена.

Най-безболезненият вариант е ако можеш да се лишиш от големия шифт и различния ентър (които изискват смяна на top case-a) да си купиш копчета за "International" клавиатура и да си подредиш препинателните знаци поне.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

faire

Ако смяната е успешна, после си нагласи клавиатурната подредба с програмката Ukelele: http://scripts.sil.org/cms/scripts/page.php?site_id=nrsi&id=ukelele
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

zazzlezz

Добре идеи сте дали. Може би тази със смяната на копчетата ще е... само, че не мога да намеря откъде да си купя като за моя модел (или те са еднакви като с 13-ките?!  ??? ::) )

ggzy

Купи си от ТУК, плати си да ти я сменят или си изчопли. Ако ти я сменят, пусни твоята за продажба пак там.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5