Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-04-2024, 12:56:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 99
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 75
Total: 76

75 гости, 1 потребител
forka2k

This mac can't connect to iCloud

Започната от Пиф, 19-01-2016, 19:44:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте

От известно време (10-ина дни) на машинката ми след всеки рестарт излиза съобщение "This mac can't connect to iCloud because of a problem with .. (email)" и вади прозорец за въвеждане на паролата. След въвеждане всичко си работи нормално, до следващия рестарт. Машината е iMac 2011, като единственото вмешателство в нея е добавянето на SSD, с което + оригиналния хард е направен FusionDrive. ОС-ът е обновен до последната официална версия.
Със същото AppleID нямам подобни проблеми на MBPro и друг iMac със същите версии на ОС-а.
Четох из нета, опитвах LogOut в iCloud или след това отново логване, изтриване на файловете от ~/Library/ApplicationSupport/iCloud/Accounts ....  но без успех. Единствения "напредък" е, че вече контактите ми в Contacts се повтарят по 3 пъти всеки, а бележките в Notes - по 2 пъти.
Дайте малко акъл, моля, че явно моя не стига.....

correctline

Имах подобен проблем и това, което помогна бе да сменя паралота на акаунта си. Смених я навсякъде и този прозорец спря да ми се появява вече. Лошото е, че четох и видях супер много различни уж решения, кое ще помогне при теб не знам.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

Пиф

Странно, каква е логиката да реагира на смяна на паролата....   Да не би проблема да е свързан с Keychain-а тогава ?

Adamov

За 8г. съм се уверил, че е имало решения на проблеми, които са били много далече от логиката. Пробвай. Пък ако не стане, ще го мислиме :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

correctline

Определено и аз не намерих логиката, но след 3-4 други опитани неща, това сработи.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

Пиф

#5
Смених паролата, рестартирах няколко пъти, засега не се е показвало повече съобщението ....   Но не мога да активирам Find My Mac. Всъщност мога, но рестартирам ли, при следващия старт е изключена опцията. Като при проверка от сайта на iCloud - Find My iPhone, ми показва компа offline. При вклюване на чафката, веднага го локализира. Но рестартирам ли ....  опцията е отново неактивна.
При включване на Find My Mac не показва никакво съобщение за грешка, нито след рестарта.

Adamov

Ресетни NVRAM-a. Ако не помогне опитай с активирането на Guest Account.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Пиф

Благодаря и на двама ви !

Смяната на паролата оправи излизащото съобщение за грешка, а след последващия го ресет на NVRAM-а се активира нормално и FinfMyMac.

correctline

:) Супер. Както говорихме по-рано, ходи търси сега логика.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

Adamov

Think different! Think no logic!  ;D ;D ::) ::)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd