Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 10:07:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 96
Total: 96

96 гости, 0 потребители

Асемблиран компютър с mac os

Започната от vikik, 13-01-2016, 13:41:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vikik

Здравейте, имам служебен   MAC PRO и ми се иска да си направя асемлиран компютър, който да може да работи с MAC OS.
Възможно ли е ако купя същи компоненти като на мака, и ги асемблирам да се инсталира маковската операционна система?

Пиф

Да си купиш същите компоненти и от тях да сглобиш истински мак ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш такъв от магазина или втора ръка. Може да си събереш подходящо РС на което може да сложиш МАС OS.
Има доста изписано из нета, потърси, ще намериш съвместими компоненти с определени версии на ОС-а. Но в крайна сметка няма да е съвсем същото ........

stankov.s

И аз така карах известно време след като си продадох Power Mac G4-ката , и в крайна сметка се сдобих с iMac и MBP :)
Извода е че става, но решението си е оригинала !
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

correctline

Аз като работна станция от дълго време не съм с оригинала и не се оплаквам :) С последната версия на всичко съм, а и като ми скимне си ъпгрейдвам и хардуера.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

vikik


pafkata

Ако си избереш точно тези компоненти, които препоръчват тук:

http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-january-2016.html

Можеш със 100% сигурност да си направиш десктоп хакинтош.

И определено ще е поне с 25% по-евтино от нов, ако решиш да прави бюджетно мини - може и до 40-45% по евтино да излезе отколкото нов мак.

Има и конкретни модели стари десктопи на Дел , които стават за хакинтоши и можеш да си купиш такъв на старо като най-евтин вариант.

Ако имаш времето, знанията и не ти пречи занимавката при ъпдейти - наистина няма причина да се купува оригинален хардуер с огромна надценка... Виж за мобилните продукти е съвсем друго.