Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 09:17:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 119
Total: 120

119 гости, 1 потребител
Seo-Ul-hob

iMac 27 инча с рентина дисплей

Започната от Dian1234, 28-12-2015, 17:14:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dian1234

Здравейте искам да ви питам кой е най-добрия плеър за гледане на филми за IMac и как да си пусна субтитрите защото си изтеглих един плеър но субтитрите не тръгват.

shaman

Пробвай MplayerX - но МНОГО внимавай при инсталацията :)
Дай 2 пъти "Skip" на глупостите, които ти предлага да инсталираш !

http://mplayerx.org/download.html

correctline

10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

pravdo

С две ръце за VLC, макар че шаманът е шаман в тия неща :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Dian1234


faire

И аз по принцип ползвам MplayerX - трябва от линка да се изтегли, а не от апп стора, понеже там е орязана версия.
Но от месеци съм на Plex - инсталира се на компютър (мак например :) ) и после действа като сървър. Освен, че пуска всичко на мак-а, имате достъп до цялата си видео библиотека от всякъде по света с приложенията на Plex за iOS, Android, Apple TV (4), PS4, Smart TVs and so on...
По-добро нещо от Plex нЕма. Помни докъде си стигнал да гледаш нещо и на което и устройство да го пуснеш, започва оттам, откъдето си стигнал. Има опции за сортиране, търсене, споделяне и какво ли още не. Постоянно има обновления и най-важното - сървърът (основното приложение за комп) е безплатен. За iOS мисля, че беше 5 EUR приложението, но това е просто нищо за това, което получава човек.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

pravdo

Да ви споделя, защо ползвам VLC а не MPlayerX, защото интерфейса на VLC е много юзър френдли и зареждането на субтитри е лесно и ясно. На MPlayerX даже не знам как да му заредя субтитрите. Преди повече от 15 години си спомням, че Шамана ми прати плеъра, в който беше бръкнал нещо за да може да зарежда субтитри. В момента, в който излезе VLC не съм погледнал друг плеър. Този, за който faire пише звучи софистицирано, но не ми се занимава с друго освен с VLC. Не искам нищо повече от това да плейва абсолютно всички формати и да си зареждам субтитрите без проблеми.

И успешна ябълкова година на всички.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

faire

Правдо, за 15 г. все са пуснали някой ъпдейт на мплеъра :) Да не кажа, че през седмица-две излиза нов и се обновява автоматично. Зарежда си суб-ове без проблеми, както и различни аудио потоци, глави (ако файла го позволява) и т.н. Хубавото му е, че е много лек и бърз. С VLC имам опит на Уиндоис и не ми хареса, но и това беше отдавна.
Както и да е, всеки да си ползва това от което е доволен. Грешни варианти няма :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

pravdo

Свалих го вчера от линка на Шамана, поиска последен ъпдейт, направих и него и отново не разбрах от къде да заредя субтитри, така че отново го изтрих. Дизайна на VLC за Мак е много приличен графично и безкрайно ясен като функции. Ако можеш да ми кажеш как да му зареждам титрите на MPleyer-а, може и да пробвам, но представи си, щом са се докарали до там хората да искат помощ за нещо като зареждане на субтитри. Говоря за случаите, когато филма и субтитрите са отделни файлове. Както и да е, всеки да ползва което му върши работа. Каза, че имало VLC за Уиндоус, а какво е Уиндоус  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Adamov

Аз също ползвам VLC. Лек, удобен и лесен за работа.

Що се отнася до субтитрите. От менюто VLC се избира Preferences. От там се отива на Subtitles от падащото меню за енкодинга се избира Не-знам-си-какво-беше-че-не-съм-пред-мака 1251 и се дава Save. След това е важно името на видео файла и субтитрите да са с едно и също име. Като се пусне филма, субтитрите тръгват автоматично :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

На mPlayerX просто се натиска S за пускане на титрите :)
Ако излиза на шльокавица, от настройките се задава енкодинга на кирилица (еднократно) и всичко е точно.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

PYovchevski

VLC ! MPlayerX имаше бъгове по едно време. Сега не знам как е, но VLC не ми е създавал никога проблеми, а и има плейлист
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

pravdo

Адамов, не си ме разбрал, на VLC пускането на субтитри ми е пределно очевадно и лесно. Това с "S", за пускане на титри при Mpleyer, което сподели faire, така и не ми стана ясно. Какво натискане, кога натискане, защо натискане, защо да е сложно, като може да е лесно като при VLC. Както  и да е, всеки с каквото е свикнал, но твърдя, че Мплеър е неинтуитивен и претенциозно направен. Жалко, че го изтрих за да пробвам това малоумие с натискане на клавиш "S" за да заредиш титри. Апропо, при VLC с бутон S скриваш и появяваш титрите, но зареждането става в лаконично и графично чистоплътно меню.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой