Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 10:42:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 92
Total: 93

92 гости, 1 потребител
dimhab

Oтносно Mackbook

Започната от sylwanas_windrunner, 29-11-2015, 17:47:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sylwanas_windrunner

Здравейте! Искам да попитам няколко основни неща за Mackbook:
С какво той е по различен от другите лаптопи (windows)?
Ще ми върши ли работа за програми свързани с графичен дизайн , за фотошоп ,3d maya?
Ще трябва ли да плащам някаква сума при теглене на файлове,музика ,програми ,игра?
Подходящ ли е за игри като World of Warcraft (разбира се ако сваля само една версия, а не всички )?
(Не съм ползвала продукти на apple,но бих искала да си взема Apple MB Air...)

Пиф

#1
С какво той е по различен от другите лаптопи (windows)?
  Според едни разликата е огромна, според други - минимална, зависи от гледната точка. Щом питаш в този форум, отговорите ще са към първата група (огромна разлика), но за много други не е така.

Ще ми върши ли работа за програми свързани с графичен дизайн , за фотошоп ,3d maya?
  Графичен дизайн и фотошоп - ще ти върши перфектна работа. Мая и друг 3Д софтуер - няма да е перфектна. Проблем ще ти създава вграденото в процесора видео (серията Intel HD Graphics ...). За тях трябва отделно видео, за предпочитане nVidia, каквато мисля няма нито един модел Air от 2011-та насам.

Ще трябва ли да плащам някаква сума при теглене на файлове,музика ,програми ,игра?
  Колкото при Windows, толкова и тук. Ако решиш да е официално и легално - плащаш, ако не - начини бол.

Подходящ ли е за игри като World of Warcraft?
  Те тоа дзвер не го знам, но имайки предвид наличието на Intel HD Graphics - съм по-скоро песимист.

Идеята на Air не е мобилна работна станция, а супер лек, супер тънък, супер мобилен лаптоп за леки и средни натоварвания. Като е необходима повече мощ - Pro серията е насреща. Но имайки предвид, че и там някой от моделите са с критикувания Intel HD Graphics - трябва да се подбере подходящ модел по брой ядра на CPU-то, видео и т.н.

thebrainless

15 инчово про с допълнителна видеокарта. Еър е чудесен бук, за да си прегледаш фейсбука и да гледаш някое филмче.
Stay hungry. Stay foolish.

Trayy

Цитат на: thebrainless - 29-11-2015, 21:13:21
15 инчово про с допълнителна видеокарта. Еър е чудесен бук, за да си прегледаш фейсбука и да гледаш някое филмче.

И аз съм на същото мнение. Подходящ за сърфиране в интернет и за мултимедия.

PetarStoykov1

И аз лично препоръчвам Mackbook, доволен съм.

terlichko

Здравей Sylvanas,
Ето малко инфо за Intel HD Graphics 6000: http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-6000.125588.0.html
Както виждаш, ако свалиш резолюцията и сложиш всичко на минимум, би могла да докараш до към 40 FPS.
Преди да си вземеш Mac(това си важи за всякаква техника разбира се :) ) прочети няколко ревюта, опитай се да видиш машината на живо и ако имаш някой познат, който да има въпросната джаджа, я пробвай за няколко дена(ако е възможно) за да видиш дали ще ти пасне. Ако до сега не си плзвала ОС различно от windows шокът при смяна към OS X е голям и такова нещо като Apple съпорт в БГ реално няма(разчиташ на Google, форуми и т.н.т.).
Честно казано 13/15 про машина ще ти върши доста по-добра работа.

PYovchevski

По-добре се насочи към Macbook Pro :)
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

iPhonecheto

Аз също дълго обмислях дали да си купя Air. Четох из доста форуми и гледах доста клипове. Имайки предвид, че на текущата ми машинка подкарвам WoW (а тя е с HD2000) мисля, че не би имала проблем конкретно с тази игра, а също и с LoL и Hearthstone. Аз съм на мнение, че Прото е много добра машинка, но за професионални цели. За всекидневна употреба Air-a е по-добър, още повече, че ти дава и по-добра батерия и е компактен. Все пак аз реших да изчакам текущата ми машинка да остарее, защото все пак ми върши работа. По слухове, сега месец Март ще има нови анонси, ако можеш да изчакаш месец - дори да не си заслужава по-новото, поне ще падне цената на старото :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...