Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 14:18:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 140
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 111
Total: 112

111 гости, 1 потребител
forka2k

MacBook 12" Retina - впечатления?

Започната от faire, 20-11-2015, 00:19:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Някой има ли от новите макове? Обмислям да сменя 13" ретина 2012.
Това, което ме спира засега, е че не знам като производителност как ще е. И по-точно - как се справя при работа с raw файлове в Aperture и PS. Няма да ми е основна машина, но все пак не искам да ме нерви. Дали възпроизвежда без проблеми 4К?
Другият вариант е да чакам следващата генерация, като цената вероятно ще падне малко, но производителността едва ли ще се подобри двойно..


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

Днес го разгледах. Клавиатурата е ужасна, сякаш пиша на iPad. Малко се разколебах...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Защо тогава не скочиш на Про 13ка?
UI designer and developer

faire

Виж 2рото изречение от темата :)
Засилих се да сменям главно заради портативността на 12-ката. Също батерията ще държи няколко часа повече (9 вместо 5), няма вентилатори (по-малко загряване), форс тъч тракпад и по-бърз диск.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

nickeyar

Мен именно клавиатурата ме грабна, много! ... Според мен е въпрос на свиване.

faire

Четох много ревюта тия дни и именно това казват всички. Първите впечатления са, че е много неудобна. Но хората ползвали лаптопа повече от няколко дни казват, че като се върнат на стара клавиатура им се струва като пишеща машина. Това обаче не знам дали е добре, защото на главния ми компютър (iMac) ползвам епълска жична и не ми се иска постоянно да трябва да свиквам ту на едната, ту на другата.
@nickeyar, ти имаш ли такъв лаптоп и можеш ли да дадеш малко впечатления? Най-вече как например се справя с обработка на raw файлове (ако си пробвал)?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.